Krakchemia z wypełniaczami Cacolin

Krakchemia z wypełniaczami Cacolin
Nowa umowa Krakchemii. Firma stała się wyłącznym dystrybutorem produktów firmy MPR Polymers na rynku polskim. Współpraca handlowa pomiędzy obydwiema firmami obejmuje dystrybucję na rynku polskim wypełniaczy mineralnych na bazie węglanu wapnia CaCO3 oraz doradztwo techniczne w tym zakresie. Obydwie firmy pokazały się już wspólnie m.in. w ubiegłym tygodniu na targach Plastpol w Kielcach.

Francuska firma MPR Polymers jest największym w Europie producentem wypełniaczy mineralnych na bazie węglanu wapnia CaCO3. - Oferowane przez MPR Polymers oraz Krakchemię wypełniacze są w opinii producentów wyrobów z tworzyw sztucznych z całej Europy produktami o bardzo wysokiej jakości - przekonują przedstawiciele Krakchemii. - Wprowadzenie do naszej oferty wypełniaczy na bazie węglanu wapnia CaCO3 wychodzi na przeciw potrzebom rynku, które są związane z obniżeniem kosztów produkcji w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W ofercie handlowej Krakchemii znajdują się wypełniacze kredowe do takich tworzyw: LDPE, LLDPE, MDPE, HDPE, PP i PS.

Krakchemia i MPR Polymers na targach Plastpol

W Kielcach podczas targów Plastpol obydwie firmy zorganizowały specjalne seminarium poświęcone zastosowaniu wypełniaczy Cacolin w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Omówiono najważniejsze cechy i zalety przynoszone przez wykorzystywanie tych produktów. Prelegenci z obydwu firm zwrócili uwagę, że używanie Cacolinu prowadzi do redukcja kosztu surowca bazowego. Jak argumentowali "więcej Cacolinu to mniejsza ilość zużywanego tworzywa".

Zapewniali ponadto, że Cacolin gwarantuje możliwość zwiększenie masy produkowanych wyrobów, obniżenie kosztu barwienia, a także zapewnia korzystny wpływ na możliwość drukowania na powierzchni wyrobu. Dzięki niemu używane przez przetwórców wytłaczarki mogą cechować się zwiększoną wydajnością swojej pracy. Inne zalety tych wypełniaczy mineralnych to: efekt antyblokingowy, redukcja połysku powierzchni oraz stopnia elektrostatyczności, zwiększenie współczynnika tarcia, nadanie powierzchni większego stopnia aksamitności, dopuszczenie do kontaktu z żywnością oraz eliminacja wypaczania się tzw. Dystorsji, czyli innymi słowy krzywienia się wyrobów gotowych.

Jak zgodnie przyznawali prelegenci reprezentujący Krakchemię wypełniacze kredowe na bazie węglanu wapnia CaCO3 stanowią pewnego rodzaju alternatywę dla drogich granulatów PE, PP i PS.


Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie
 

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie

Polska