Maciej Tybura nowym szefem Ciechu

Maciej Tybura nowym szefem Ciechu
W dn. 22 lipca rada nadzorcza spółki Ciech SA odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Dariusza Krawczyka, a na jego miejsce powołała Macieja Tyburę, który od października 2014 roku pełnił funkcję członka zarządu.

Dariusz Krawczyk pełnił funkcję prezesa zarządu Ciechu od maja 2012 roku. Do jego głównych osiągnięć należało rozpoczęcie restrukturyzacji i poprawy efektywności całej grupy.

Maciej Tybura związany jest z Ciechem od lipca 2014 roku - najpierw jako członek rady nadzorczej, a od listopada 2014 roku jako członek zarządu. Tybura pełnił dotychczas funkcje zarządcze w największych polskich koncernach. W latach 2008-2012 był wiceprezesem KGHM Polska Miedź. Jest członkiem rad nadzorczych wielu spółek: PCC Exol, KGHM International, Telefonia Dialog, Pol-Miedź Trans, Walcownia Metali Nieżelaznych. Pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej KGHM TFI oraz PHP Mercus, zasiada również w radzie nadzorczej Tauron Polska Energia.

Tybura jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W latach 1999-2001 ukończył studia MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 2000-2001 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.


brak
 

Soda kalcynowana, sól, nawozy fosforowe, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, pianki i surowce do produkcji pianek i inne produkty chemiczne

Polska