Marka POLFILL partnerem Mistrza Polski Rallycross

Marka POLFILL partnerem Mistrza… Marka POLFILL, która oferuje produkty do renowacji i zabezpieczenia karoserii przed uszkodzeniami, została partnerem Łukasza Zolla, aktualnego Mistrza Polski Rallycross w klasie SuperNationals.

- Rallycross zawsze wzbudzał wiele emocji. To wyścigi dla tych, którzy uwielbiają szybką i efektowną jazdę. Startuję w nich już od ponad 20 lat. W tym roku będę chciał obronić zeszłoroczny tytuł. Nie będzie to proste. Mam liczną i mocną konkurencję, choćby Paweł Melon czy Robert Mazurkiewicz powiedział Łukasz Zoll. - Na sukces na torze ciężko pracuje cały zespół, który przygotowuje samochód. W tym sezonie zaprezentuję dwa samochody. Poza znanym już BMW wystartuje nowy wóz, Audi S1. Do przygotowania tego auta wykorzystałem produkty POLFILL - podkreśla Zoll.

Łukasz sezon rozpocznie w znanym już kibicom BMW, zbudowanym tylko w jednym celu: aby wygrywać w zawodach Rallycrossowych. Bazą tego samochodu jest nadwozie BMW E30, w całości sporządzone z kompozytów. Szyby wykonano z poliwęglanu. Serce tego samochodu to mocno osadzony silnik V8, o pojemności 4 litrów, generujący moc 286 KM. Skrzynia sekwencyjna, 6-ciobiegowa KAUTOSS. Zawieszenie Reiger. W sezonie 2018 Zoll zaprezentuje jeszcze jeden samochód, Audi S1.

- Ogromnie nas cieszy, że możemy wspierać Łukasza w startach w Rallycrossie. To utalentowany i bardzo pracowity zawodnik. Wierzymy, że uda mu się obronić zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski. Trzymamy mocno kciuki za sukces w najbliższych zmaganiach - powiedziała Bożena Chrapisińska, Menedżer ds. Sprzedaży Detalicznej i Hurtowej marki POLFILL.

Łukasz Zoll to jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych polskich kierowców wyścigów Rallycross. Mistrz Europy Strefy Centralnej z 2008 i 2010 roku, pięciokrotny Mistrz Polski. W latach 2013 - 2015 trzy lata z rzędu Mistrz SuperCars. W sezonie 2018 startuje w kategorii SuperNationals w Mistrzostwach Polski Rallycross. Są to wyścigi samochodowe na torze o długości około 1,0 km, o mieszanej nawierzchni (szuter i asfalt). W Polsce zawody te rozgrywane są od 1995 roku. Obecnie w sezonie organizowanych jest 7 rund.

Markę POLFILL wprowadziła na rynek polski w 2005 r. firma LERG SA, która jest wiodącym producentem i eksporterem żywic syntetycznych. Portfolio marki obejmuje szeroką gamę produktów, tj. szpachlówki, masy, podkłady, lakiery, zmywacze i rozcieńczalniki, które przeznaczone są do renowacji m.in. karoserii samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów. Wyroby te powstają na bazie wyselekcjonowanych surowców, co gwarantuje ich wysoką jakość.

Kalendarz startów OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2018
 • 7-8 kwietnia 2018 r.- Autodrom Słomczyn
 • 12-13 maja 2018 r. - OPONEO Motopark Toruń
 • 23-24 czerwca 2018 r. - Autodrom Słomczyn
 • 28–29 lipca 2018 r. - Vilkyciai Rallycross
 • 1-2 września 2018 r. - OPONEO Motopark Toruń
 • 15–16 września 2018 r. - Autodrom Słomczyn
 • 13-14 października 20108 r. - OPONEO Motopark Toruń
Kalendarz Baltic Sea Cup 2018
 • 14-15 lipca 2018 r. - Riga (Łotwa)
 • 28-29 lipca 2018 r. – Vilyciai (Litwa)
 • 13-14 października 2018 r. - Toruń (Polska)

Wyścigi Rallycross


Źródło: LERG

Czytaj więcej:
Producent i eksporter żywic poliestrowych
 

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb, formaliny oraz produktów do renowacji karoserii samochodowej marki Polfill

Polska