Masterpress i KAN inwestują w Białymstoku

Masterpress i KAN inwestują w Białymstoku
Białostocka podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyciąga firmy z branży tworzyw sztucznych i opakowań. Są kolejni chętni z obydwu wymienionych sektorów chcący inwestować w SSSE.

O planach Bianora już informowaliśmy. Za 16 mln zł firma otworzy w połowie przyszłego roku zakład w strefie. W jej ślady idą również KAN oraz Masterpress.

KAN planuje wydać 29 mln zł i postawić w strefie fabrykę. Firma jest producentem m.in. wyrobów z tworzyw sztucznych. Jako pierwsza w Polsce uruchomiła swego czasu produkcję złączek tworzywowych PPSU.

Z kolei Masterpress wybuduje w Białymstoku fabrykę opakowań. W suwalskiej strefie Masterpress, będący m.in. pionierem technologii shrink sleeve na rynku polskim – są to etykiety w formie rękawa z folii termokurczliwych - pojawił się już dwa lata temu, ale wtedy zakupiona przez niego działka okazała się być zbyt mała jak na potrzeby spółki. Teraz jednak Masterpress powiększył obszar swego posiadania. Łączna inwestycja tego znanego w Polsce producenta opakowań i etykiet to 2,5 mln zł.

Czytaj więcej: Inwestycje 716