Masterpress zainwestował w Białymstoku

Masterpress zainwestował w Białymstoku
Dzisiaj, czyli w środę 12 września, w Białymstoku swoją działalność rozpoczął nowy zakład firmy Masterpress.

Spółka od 16 lat specjalizuje się w produkcji etykiet i opakowań z materiałów samoprzylepnych, folii, laminatów i tektury litej. To zarazem jeden z czołowych europejskich producentów etykiet w technologii tzw. shrink sleeve, czyli rękawów z folii termokurczliwych. Wreszcie jest to również jeden z największych producentów etykiet termokurczliwych w naszym kraju. Jako pierwszy w Polsce zaoferował kompleksową ofertę produkcji opakowań typu shrink sleeve w technologii flexo na foliach PVC, PET i OPS.

Projektuje i produkuje opakowania na potrzeby wielu spożywczych koncernów europejskich i światowych. Współpracuje z takimi markami jak Danone, Mlekovita, COTY, Coca-Cola, Bakoma, Henkel, Heinz.

Do tej pory Masterpress związany był głównie z Olsztynem. Teraz za 25 mln zł ulokował w Białymstoku na terenie tamtejszej Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej swoją halę produkcyjną i pomieszczenia biurowe. W tej kwocie nie zawierają się koszty zakupu nowych maszyn i technologii.

Firma poinformowała już, że zamierza współpracować z powstającym w jej sąsiedztwie Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym nad wdrażaniem kolejnych innowacji.

Czytaj więcej: Inwestycje 716