Milacron prezentuje kompleksową ofertę dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

Milacron prezentuje kompleksową…
Milacron jest światowym liderem w produkcji, dystrybucji i serwisie niestandardowych rozwiązań w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma posiada szerokie portfolio produktów, które obejmują m. in. systemy gorącokanałowe, wtryskarki, linie do formowania z rozdmuchiwaniem, urządzenia do wytłaczania. Strategią Milacron jest dostarczanie spersonalizowanych rozwiązań, komponentów i usług dla naszych klientów w całym cyklu technologii przetwarzania tworzyw sztucznych.

W skład grupy Milacron wchodzą m. in. takie firmy jak Mold-Masters, Ferromatik, DME, Uniloy, Cimcool oraz Tirad. Dążenie do perfekcji oraz wzmacnianie całej branży przetwórstwa tworzyw stało się dla Milacronu obowiązkiem i pasją jednocześnie. Filozofią grupy jest przygotowanie kompletnego gniazda produkcyjnego i stworzenie rozwiązania pod klucz w ramach idei One Milacron. Grupa Milacron spotyka się na stoisku F-12 na targach Plastpol 2017.

Zaprezentowana zostanie w pełni elektryczna wtryskarka Ferromatik Milacron Elektron Evo o sile zwarcia 200 ton z robotem liniowym oraz dodatkowym agregatem E-Multi do wtrysku drugiego komponentu. Wtryskarka została zaprojektowana z myślą o pełnej gamie zastosowań i szerokiej gamie rozmiarów od 30 do 650 ton, oferuje klientom wyjątkową trwałość oraz ekonomię. Elektron Evo wykorzystuje 60 procent mniej energii i 90 procent mniej wody niż wtryskarki hydrauliczne, co znacznie redukuje koszty operacyjne. Maszyna będzie wyposażona w robota liniowego firmy Sepro, która jest strategicznym partnerem grupy Milacron. Sterowanie robotem jest w pełni zintegrowane z elementami sterowania maszyną Milacron dzięki platformie Sepro Visual Control. Możliwe będzie również zapoznanie się z nową w pełni elektryczną jednostką wtryskową E-Multi. Agregat instalowany jest bezpośrednio do formy. Urządzenie nie stanowi części składowej wtryskarki. Jedynym interfacem pomiędzy E-Multi a wtryskarką jest standardowe złącze EUROMAP. E-Multi zapewnia całkowitą elastyczność, gdyż w prosty sposób może być przenoszony z formy do formy, a co za tym idzie z wtryskarki na wtryskarkę. Może być instalowany na każdej płaszczyźnie formy.

Milacron Evo


Na targach Plastpol pokazane zostaną również najnowsze rozwiązania dotyczące układów gorącokanałowych. Jednym z nich będzie seria Summit od Mold-Masters, gdzie element grzejny jest częścią samej dyszy. Takie ulokowanie elementu grzejnego skutkuje nie tylko idealnym profilem temperaturowym ale również wydłużonym czasem jego życia oraz oszczędnością energii zużywanej przez układ układ gorącokanałowy, co bezpośrednio wpływa na koszty produkcji. Zaprezentowane zostaną też układy z serii Fusion G2 marki Mold-Masters do bezpośredniego montażu w formie.

Plastpol to również okazja do zaprezentowania przez firmę DME gamy produktów, które są przeznaczone dla narzędziowni, przetwórców i konstruktorów form, takie jak normalia, akcesoria oraz narzędzia do polerowania. DME zaprezentuje również nowe konformalne wkładki chłodzące TruCool optymalizujące chłodzenie formy.

Warto dodać, iż od kilku miesięcy wtryskarki Ferromatik Milacron sprzedawane są w Polsce bezpośrednio bez udziału pośredników, agentów czy przedstawicieli nie związanych bezpośrednio z grupą Milacron. Firma chce być blisko swoich klientów, wsłuchiwać się w ich potrzeby, uczestniczyć bezpośrednio w wyzwaniach i opracowywaniu nowych rozwiązań.
Rozumiejąc dynamikę rozwoju oraz zapotrzebowanie rynku, Ferromatik oferuje dostępność wtryskarek zarówno elektrycznych jak i hydraulicznych praktycznie od ręki. Nasze fabryki w Niemczech i nowo zbudowana w Czechach, na bieżąco uzupełniają magazyny maszynami o siłach zwarcia od 30 to 450 ton.

Wszystkie firmy z grupy Milacron oferują najlepsze w branży okresy gwarancyjne, najkorzystniejsze warunki finansowania oraz posiadają własny serwis.
Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15