Mniejsze koszty i emisja CO2 wtryskarek elektrycznych JSW

Mniejsze koszty i emisja CO2…

Wtryskarki JSW z napędem elektrycznym, tzn. bez systemu hydraulicznego, zostały zaprojektowane w Japonii na początku lat 80. Rozwój wtryskarek elektrycznych był odpowiedzią na realne zapotrzebowanie w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Tak samo, jak sterowana komputerowo linia produkcyjna otwierała nowe możliwości w zakresie mechaniki, tak w pełni elektryczne wtryskarki otwierają nowe perspektywy dla wtrysku tworzyw sztucznych.

Techniczne właściwości oraz wysoka wydajność wtryskarek elektrycznych firmy JSW gwarantują użytkownikowi minimalne koszty produkcji, wyższą precyzję, doskonałą powtarzalność, redukcję liczby wadliwych wyprasek, optymalnie skrócone czasy cykli, jak również niższe zużycie energii oraz lepszą ochronę środowiska i warunki BHP.

Zalety wtryskarek JSW

Precyzja - Gwarancja stabilnego procesu i doskonałej powtarzalności dzięki sterowaniu wszystkich ruchów w zamkniętych obwodach regulacji i ekstremalnie krótkim czasom reakcji. Duże możliwości nastaw i kontroli parametrów procesu oraz wysoka sprawność wtryskarek JSW przyczyniają się do produkcji wyprasek o najwyższej jakości.

Niezawodność - Bardzo stabilna konstrukcja maszyn JSW, powiązana ze sprawdzoną przez wiele lat technologią elektrycznych napędów, czynią te maszyny bardzo niezawodnymi. Również bardzo mała liczba części wymagających systematycznej konserwacji przyczynia się do zwiększenia niezawodności.

Czystość - Dzięki elektrycznej koncepcji, tzn. bez systemu hydraulicznego, wtryskarki JSW są z natury czystsze i bardziej ciche niż maszyny hydrauliczne. Z tego powodu są szczególnie predysponowane do produkcji w czystej przestrzeni lub w kontrolowanej atmosferze.

Krótszy czas cyklu - Dzięki zamkniętemu systemowi kontroli wtryskarki o napędzie serwoelektrycznym pracują z zachowaniem znacznie większej precyzji pozycjonowania płyty, zarazem realizując wyższe prędkości otwierania/zamykania niż maszyny hydrauliczne. W rezultacie otrzymujemy znacznie krótsze czasy cyklu, porównując wtryskarki o identycznych siłach zamykania równych 850 ton. Wykorzystanie maszyny o napędzie elektrycznym powoduje redukcję czasu cyklu o 14%.

wykres-3

Energooszczędność - Porównując wtryskarki o sile zamykania 850 ton, maszyna o napędzie serwoelektrycznym okazuje się prawie trzy razy bardziej energooszczędna niż maszyna hydrauliczna. Spowodowane jest to użyciem napędów tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

wykres-1

Redukcja emisji CO2 - Dzięki mniejszemu zużyciu energii, krótszym czasom cyklu oraz wykorzystaniu serwonapędu wtryskarki elektryczne przyczyniają się do redukcji emisji CO2 o ok. 55%.

wykres-2

Rentowność i ochrona środowiska

Na znacznie lepszą rentowność elektrycznych wtryskarek JSW w porównaniu z konwencjonalnymi maszynami hydraulicznymi mają wpływ:

  • zwiększenie produktywności poprzez krótsze cykle,
  • podwyższenie jakości produkcji oraz zmniejszenie liczby wadliwych wyprasek,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • mniejsze koszty energii – do 60%,
  • bardzo niskie zapotrzebowanie na medium chłodzące,
  • brak potrzeby usuwania zużytego oleju z układu hydraulicznego,
  • niskie koszty konserwacji.

A to wszystko przy dużo niższej emisji CO2, co nie jest bez znaczenia w czasach, kiedy coraz bardziej zwraca się uwagę na wpływ produkowanych wyrobów na środowisko.


1737
brak
 

Kompleksowe rozwiązania dla produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Od projektu do instalacji i serwisu. Wiedza, technologia i wsparcie na każdym etapie. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem producentów maszyn i urządzeń dla przetwórców tworzyw sztucznych.

Polska