Moda na piłkarskie stroje ze zużytych tworzyw

Moda na piłkarskie stroje ze zużytych tworzyw
Rośnie moda na sportową odzież z tworzyw. Oto bowiem coraz więcej piłkarskich klubów sięga po koszulki wyprodukowane w procesie recyklingu ze zużytych butelek PET.

Od tej jesieni w koszulkach powstałych z przetworzonych opakowań PET zagrają najsłynniejsze piłkarskie kluby Europy: Manchester United, FC Barcelona, Inter Mediolan, Arsenal Londyn. Do tej wielkiej czwórki dołączył właśnie mniejszy Celtic Glasgow.

Stroje stworzyła firma Nike i jak zapewnia ich produkcja jest o 30 proc. mniej energochłonna niż w przypadku kostiumów wyprodukowanych z tradycyjnych materiałów. Do wyprodukowania kompletu 29 strojów Nike potrzebowała 13 mln butelek PET.

Co ciekawe w trwających aktualnie w RPA mistrzostwach świata kilka federacji narodowych także postawiło na ekologię i stroje pozyskiwane z odzyskiwania surowców wtórnych. W takich koszulkach występowali Amerykanie, Brazylijczycy, Koreańczycy, Portugalczycy, Serbowie, Słoweńcy, Nowozelandczycy, Australijczycy. Ale co najistotniejsze grają w nich również Holendrzy, którzy mają wielką szansę na wygranie turnieju.