Model Opakowania unowocześnia produkcję

Model Opakowania unowocześnia produkcję
Zakład firmy Model Opakowania wprowadził nową technologię w ramach produkcji swoich opakowań.

Model Group to producent opakowań z tektury. W swoim zakładzie w Biłgoraju wykorzystuje technologię fleksodruku. Teraz zaczął korzystać z najnowszego w tej dziedzinie wynalazku, jakim są klisze fotopolimerowe. Ich produkcja opiera się na jednym z podejść do technologii "płaskiego punktu". W procesie produkcyjnym dąży się do tego, by w jak największym stopniu ograniczyć szkodliwy wpływ ozonu, powstającego w wyniku stosowania promieniowania UV na kliszę.

W rezultacie – i tu wyjaśnienie dość skomplikowane - zarówno elementy drukujące aplę (100 proc. powierzchni jednokolorowego zadruku), jak i elementy poniżej 5 proc. rastra, znajdują się na jednym poziomie. Skutkuje to bardziej precyzyjnym wykonaniem dużego nadruku, a nawet elementów o niewielkich rozmiarach.

Stosowanie klisz fotopolimerowych poza podnoszeniem walorów estetycznych nadruku, niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści związanych z samym procesem produkcyjnym opakowania. Przygotowanie maszyn do takiego druku jest znacznie szybsze. Łatwiejsza jest również konserwacja klisz. Ponadto, znacznie zmniejsza się odpad produkcyjny arkuszy, wynikający z konieczności korygowania ustawień maszyny. W rezultacie można mówić o optymalizacji procesów produkcyjnych.

Wszystkie te rozwiązania, razem z ułatwieniami wynikającymi ze stosowania klisz fotopolimerowych to pozwalają w krótkim czasie i przy optymalnych kosztach wyprodukować perfekcyjnie wykonaną partię materiału. Stale rozwijająca się fleksografia, powoli zbliża się do jakości oferowanej przez offset.