Mondi zamknie dwie fabryki opakowań w Wlk. Brytanii

Mondi zamknie dwie fabryki…

Grupa Mondi, jeden z liderów w branży opakowań, planuje zamknięcie dwóch zakładów produkujących opakowania w Wielkiej Brytanii. Jak donosi brytyjska prasa, Mondi chce zlikwidować fabryki położone w Deeside Industrial Park we Flintshire oraz w Nelson w Lancashire, zatrudniające łącznie ponad 200 osób. W obu lokalizacjach produkowane są laminaty i gotowe opakowania z tworzyw sztucznych.

- W ciągu ostatnich dwóch lat firma wdrożyła różne strategiczne inicjatywy w celu usprawnienia działalności i zwiększenia konkurencyjności kosztowej obu zakładów, jednak ze względu na zmianę popytu na niszowe produkty wytwarzane w tych zakładach, Mondi nie widzi innej alternatywy niż rozpoczęcie procesu konsultacji w sprawie ich potencjalnego zamknięcia - mówi Kerry Cooper, rzeczniczka prasowa Mondi.

Jako główny powód tej decyzji podano "brak popytu" na niszowy asortyment opakowań funkcjonalnych SteamFast do gotowania na parze w mikrofalówkach.

- Mondi pozostaje w pełni zaangażowana w tworzenie elastycznych opakowań z tworzyw sztucznych i nadal będzie obsługiwać klientów w Wielkiej Brytanii z szerokiej sieci zakładów produkcyjnych w całej Europie - poinformowała rzeczniczka grupy Mondi, dodając w rozmowie z brytyjskim portalem Printweek, że firma już obsługuje około 100 brytyjskich klientów z zakładów produkcyjnych w Polsce, Niemczech, na Węgrzech i w Austrii, a poziom usług „pozostanie niezmieniony”.

10 stycznia br. spółka poinformowała również, że Peter Oswald, dotychczasowy dyrektor generalny odchodzi z firmy z końcem marca 2020 r. Nie podano przyczyn tej decyzji.

JL

Żródło: BBC, Printweek