Moplen w ofercie BOP już od października 2005

Moplen w ofercie BOP już od października 2005
Już w październiku 2005 r. wraz z uruchomieniem nowych instalacji Basell Orlen Polyolefins Sp z o.o. (BOP) w Płocku, do produkcji polipropylenu według technologii Spheripol oraz polietylenu dużej gęstości w procesie Hostalen, w ofercie spółki pojawią się nowe, najwyższej jakości produkty. Poszerzą one ofertę BOP i w jeszcze większym stopniu sprostają zapotrzebowaniu przetwórców tworzyw sztucznych na produkty różnych gatunków.

Wśród nich znajdą się m.in. gatunki polipropylenu Moplen. Jest to granulat o doskonałych właściwościach przetwórczych, z których wytwarzane są najwyższej klasy produkty końcowe. Moplen zastąpi dotychczas dostępne tworzywo Malen P, produkowane na obecnie pracujących instalacjach BOP.

Rozpoczęcie produkcji nowych typów polipropylenu Moplen, oznacza stopniowe wycofywanie tworzywa Malen P z oferty BOP. Biorąc pod uwagę czas uruchamiania nowej linii produkcyjnej, Malen P będzie jeszcze dostępny w ograniczonej ilości w październiku i listopadzie br.

Zdecydowana większość klientów BOP wykonała już niezbędne testy produkcyjne i aprobaty techniczne nowych produktów, zastępujących dotychczasowe, które będą wycofywane z produkcji. Wszyscy zgadzają się, że jest to proces łatwy do przeprowadzenia, a nowe tworzywo Moplen posiada bardzo dobre właściwości przetwórcze. Informacje uzyskane od klientów potwierdzają, że produkty typu Moplen z powodzeniem mogą zastąpić tworzywa typu Malen P, dodatkowo zapewniając znaczną poprawę parametrów przetwórczych i użytkowych.


BOP oferuje granulat wytwarzany według najbardziej nowoczesnych technologii na świecie. Potencjał produkcyjny BOP, który zwiększy się niemal trzykrotnie, poszerzy ofertę BOP i pozwoli na zaspokojenie zapotrzebowań przetwórców na surowce. Jednocześnie spółka nadal będzie proponowała konkurencyjne na rynku warunki cenowe. Wykorzystanie nowoczesnych produktów oferowanych przez BOP to inwestycja w przyszłość i możliwość szerszego zaistnienia na dynamicznie rozwijającym się rynku przetwórstwa poliolefin w Polsce.

W celu ustalenia właściwych gatunków Moplen, BOP zaprasza do kontaktu z Serwisem Technicznym spółki bądź jej przedstawicielem opiekującym się daną firmą. Na stronie internetowej BOP www.basellorlen.pl w sekcji Prezentacje/Produkty znajduje się tabela z pełną listą zamienników gatunków Malen na Moplen wraz z podstawowymi właściwościami surowców.

# # #
Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. wprowadza wysokie standardy w przemyśle i przetwórstwie tworzyw sztucznych w Polsce poprzez dwie nowobudowane fabryki w Płocku. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka buduje w Płocku dwie największe na świecie bliźniacze instalacje do produkcji polipropylenu i polietylenu, których uruchomienie przewidziane jest w październiku 2005 roku. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu, polietylenu i zaawansowanych produktów poliolefinowych. Stale udoskonala technologie produkcji i jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu. PKN ORLEN S.A. to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej oraz dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże