Najważniejsze wydarzenie branży kompozytów 2012 roku

Najważniejsze wydarzenie branży kompozytów 2012 roku
Dziś rozpoczynają się 3. Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów organizowane przez Targi w Krakowie. Weźmie w nich udział rekordowa liczba blisko 170 wystawców. Swoją ofertę – nowe produkty i usługi związane z produkcją kompozytów - przedstawią ważni rynkowi gracze z Polski i zza granicy. Po raz pierwszy w historii Targów zaprezentowane zostaną maszyny w cyklu produkcyjnym. Gościem specjalnym będzie niekwestionowany autorytet w branży - profesor Constantinos Soutis. Targi są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany informacji oraz doświadczeń z rynków światowych.

Historia Targów KOMPOZYT-EXPO® to pasmo sukcesów. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, pretendujące do jednego z najważniejszych w tej części Europy, wprowadzające w świat nowoczesnych materiałów, surowców, maszyn i produktów kompozytowych. Zainaugurowane w 2010 r. szybko zdobyły sympatię przedstawicieli branży. W 2011 r. liczba wystawców podwoiła się, a impreza zaczęła nabierać międzynarodowego charakteru. Podczas zbliżającej się edycji Targów swoją ofertę zaprezentują m.in. firmy z Belgii, Chorwacji, Chin, Czech, Francji, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Włoch i z Wielkiej Brytanii.

kompozyt expo


KOMPOZYT-EXPO® 2012 to obowiązkowe wydarzenie dla specjalistów, którzy chcą być w zgodzie z branżowymi trendami. Nowości, a często premiery w sekcji materiałów, surowców, maszyn, a także oprogramowania zaprezentuje rekordowa liczba blisko 170 wystawców.

Targom towarzyszy Międzynarodowa konferencja CECOM, podczas której poruszane będą zagadnienia związane z zastosowaniem materiałów kompozytowych w budownictwie. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie z pewnością Profesor Constantinos Soutis – niekwestionowany autorytet w branży, autor i współautor ponad 350 artykułów naukowych oraz 100 prezentacji technicznych podczas międzynarodowych konferencji, seminariów i sympozjów.

targi kompozytów


Dodatkowymi atrakcjami będzie prezentacja skanowania 3D, a także prezentacja przedmiotów czy pojazdów wykonanych z kompozytów: ultralekkiego samolotu, nowoczesnego pontonu wojskowego, czy lokalizatora. Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na najlepszy produkt prezentowany na Targach. Statuetki Targów KOMPOZYT EXPO® zostaną wręczone w pięciu kategoriach: maszyny i urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych, materiały i surowce do produkcji kompozytów, wyroby z materiałów kompozytowych, narzędzia i oprzyrządowanie do obróbki materiałów kompozytowych oraz technologie wytwarzania materiałów kompozytowych.

Czytaj więcej: Kompozyty 164