Największe azjatyckie targi branży tworzyw sztucznych zakończone

Największe azjatyckie targi branży tworzyw sztucznych zakończone
Targi Chinaplas to drugie pod względem wielkości wydarzenie targowe w branży tworzyw sztucznych i gumy na świecie. W tym roku do Kantonu przyjechało ponad 2900 wystawców z 38 krajów z całego świata, a w ciągu czterech dni tereny targowe odwiedziło ponad 114 tys. gości. Powierzchnia wystawiennicza w tym roku wynosiła 220 tys. m kw. i była o ponad jedną piątą większa niż podczas poprzedniej edycji kantońskiej edycji targów w 2011 roku. Chinaplas to największe azjatyckie targi branżowe, a o ich międzynarodowej randze świadczy fakt, iż ponad jedna czwarta odwiedzających to goście zagraniczni.

Wiele krajów zorganizowało w tym roku pawilony regionalne - taką decyzję podjęły Austria, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Korea, Chiny, Tajwan, Hong Kong, Singapur, Szwajcaria, Turcja, Wielka Brytania i USA. Na uwagę zasługuje blisko 30-procentowy wzrost liczby maszyn w porównaniu do edycji z 2012 roku, która odbyła się w Szanghaju.

Na targach zaprezentowano wiele nowości. Firma Wittmann Battenfeld pokazała mechaniczne ramię W808, w który, technologia dozowania wspiera procesy automatyzacji. Z kolei Foshan Battenfeld Cincinnati zademonstrował nową serię stożkowych dwuślimakowych ekstruderów conEX. Akei Group przedstawiła maszynę LIN-90-TSI do produkcji beczek stosowanych w przemysle o pojemności do 30 litrów. Firma Hong Kong Mould & Die Council zaprezentowała między innymi pięcioosiowe narzędzie CNC. Producent wtryskarek, firma Arburg zademonstrowała możliwości hybrydowej maszyny Allrounder Hidrive 520H w wersji do produkcji opakowań, która umożliwia produkcję opakowań do lodów w cyklu o długości 3,5 sekundy.

Z rozwiązań w zakresie tworzyw warto wspomnieć chociażby o firmie PolyOne, która zaprezentowała tworzywo Geon HC PVC - niemalże bezwonny materiał dla zastosowań medycznych. Firma Wacker przedstawiła Genioplast Pellet S - silikonowy dodatek, który zapewnia niską ścieralność dla elementów wykończeniowych aut. Koncern BASF zaprezentował kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie poliuretanów, które ma być stosowane w lodówkach - coolpure1.1.

Chinaplas 2013