Narzędzie do optymalizacji programów NC

Narzędzie do optymalizacji programów NC
VISI Optymalizator NC to wydajne narzędzie, które przeanalizuje i zoptymalizuje programy NC. Wydłuży to trwałość narzędzi, a czasy obróbki maksymalnie skróci. Dla aktualnego narzędzia zostanie obliczona objętość materiału do usunięcia oraz wynikające z tego jego obciążenie. W krytycznych obszarach posuw zostanie niezmieniony. Tam gdzie pozostaje niewiele materiału i sytuacja jest korzystna, następuje zwiększenie posuwu. Dzięki temu maszyna pracuje ze zwiększonym posuwem i zostaje wykorzystana jej całkowita wydajność.

Na podstawie symulacji pozostawionego materiału Optymalizator NC określa obciążenie, które będzie powstawać podczas rzeczywistego frezowania. Optymalizator NC automatycznie rozpoznaje przekroczenie określonej granicy obciążenia. Niniejszym słaby punkt zostaje rozpoznany jeszcze przed wystąpieniem błędu na maszynie i spowodowaniem wysokich kosztów:
  • dopasowanie wartości posuwu w celu zredukowania czasu obróbki do 25%,
  • mniejsze koszty dzięki kontrolowanemu zużyciu narzędzia,
  • większe bezpieczeństwo procesu poprzez kontrolę maksymalnego obciążenia narzędzia,
  • intuicyjna obsługa.

Funkcjonalności VISI Optymalizatora NC przedstawiają poniższe rysunki:

optymalizator nc


optymalizacja nc


optymalizator nc verashape


Właściwie zoptymalizowany kod to równomiernie rozłożone obciążenie narzędzia i skrócenie czasu trwania obróbki. Przekłada się to bezpośrednio na redukcję kosztów Twojej działalności produkcyjnej.

Czytaj więcej: Oprogramowanie 196

brak
 

Autoryzowany dystrybutor: Visi, Edgecam, Radan, Alphacam

Polska