Negri Bossi rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych

Negri Bossi rozpoczyna produkcję…

Jak poinformował portal polimerica.it, włoski producent maszyn i urządzeń do formowania wtryskowego Negri Bossi przyłączył się do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

We Włoszech, które należą do państw najmocniej dotkniętych pandemią, wciąż potrzebne są środki ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia. 

W ubiegły czwartek (9 kwietnia br.), w zakładzie Negri Bossi we włoskim Cologno Monzese, dwie maszyny rozpoczęły produkcję maseczek ochronnych z TPE, przeznaczonych dla pracowników służby zdrowia walczących z epidemią COVID-19. Obecnie zdolność produkcyjna wynosi 500 sztuk na godzinę.

Maseczki, zaprojektowane przez Negri Bossi produkowane są z elastycznego TPE, dzięki czemu są wygodne i łatwe w noszeniu. Są przezroczyste, przez co nie ograniczają pola widzenia. Maseczki mogą być też używane wielokrotnie, dzięki możliwości wymiany wkładu filtrującego.

Do inicjatywy Negri Bossi przyłączyły się firmy: Esistampi, która w rekordowym czasie zaprojektowała i zbudowała formę, Francesco Franceschetti Elastomeri, który dostarczyła surowiec (TPE Marfran) oraz Ravizza Packaging, która przekazała maszynę do pakowania maseczek.

JLKompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska, 03-885 Warszawa, Księcia Ziemowita 53


Reportaże

Forum

Karol83

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-28

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01