Negri Bossi w rękach Amerykanów

Negri Bossi w rękach Amerykanów
Grupa Sacmi poinformowała o sprzedaży całości działu tworzyw na rzecz koncernu Kingsbury z siedzibą w Rochester (New York, USA). Przedmiotem transakcji jest biznes związany z produkcją wtryskarek marki Negri Bossi, dużych wtryskarek Bi-Power oraz robotów Roboline-Sytrama. Nie są znane szczegóły finansowe transakcji, jak jednak stwierdził Pietro Cassani z Grupy Sacmi, wartość sprzedawanych jednostek wynosi obecnie ok. 100 mln euro.

- Transakcja jest wynikiem dążenia Grupy Sacmi do usprawnienia zarządzania firmą oraz skupienia się na branży ceramicznej i opakowaniowej - powiedział Pietro Cassani, który obejmie funkcję kierowniczą w Kingsbury-Negri Bossi.

Nowi właściciele zamierzają utrzymać dotychczasową produkcję bez dokonywania cięć w zatrudnieniu. Kingsbury zamierza skupić się w większym stopniu na rynkach amerykańskim i brytyjskim, które wykazują duży potencjał w zakresie przetwórstwa tworzyw polimerowych.

Koncern Kingsbury jest producentem specjalistycznych rozwiązań przemysłowych, między innymi maszyn używanych w sektorze motoryzacyjnym, lotniczym czy AGD. Partnerami firmy są m.in. Chrysler, Whirlpool, Honeywell czy Ministerstwo Obrony USA.

Czytaj więcej: Wtryskarki 442