Nowa fabryka amin w Chinach

Nowa fabryka amin w Chinach
Spółka BASF zapowiedziała, iż w 2015 roku na terenie Nanjing Chemical Industry Park w Chinach produkcję zacznie nowy zakład wytwarzający specjalistyczne aminy - dimetyloaminopropyloaminę (DMAPA) oraz polieteroaminę (PEA).

DMAPA jest substancją używaną do produkcji betain - środków stosowanych w wyrobach kosmetycznych, jak np. szampony czy płyny do mycia ciała. DMAPA odgrywa również dużą rolę w produkcji barwników, smarów, środków stosowanych w galwanizacji; jest także stosowana w branży gumy.

PEA to związek używany jako utwardzacz w produkcji tworzyw sztucznych, powłok polimocznikowych czy klejów; znajduje także zastosowanie w technologii wtryskiwania reakcyjnego oraz w wytwarzaniu kompozytowych elementów instalacji wiatrowych. BASF sprzedaje polieteroaminy pod marka Baxxodur.

- Inwestycja jest odpowiedzią na zwiększony popyt na środki higieny osobistej wśród przedstawicieli rosnącej klasy średniej w Chinach i całej Azji - mówi Guido Voit z firmy BASF. - Ponadto rozwój budownictwa, energetyki wiatrowej i sektora lakierniczego w Chinach i innych rozwijających się krajach azjatyckich przekładają się na zwiększony popyt na PEA.

Koncern BASF dotychczas wytwarzał oba produkty w swoich zakładach w
Ludwigshafen (Niemcy) oraz Geismar (Louisiana, USA).

Czytaj więcej: Inwestycje 717 Chemikalia 188

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska