Nowa folia Flexpolu

Nowa folia Flexpolu
Firma Flexpol wprowadziła na rynek swój nowy produkt.

Tym razem nowością spółki, specjalizującej się w produkcji polipropylenowej folii BOPP znanej pod marką Bifol i wykorzystywanej do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań miękkich, jest matowa folia o nazwie Bifol MG, wykonana oczywiście z polipropylenu.

Jest to folia zarówno dwuosiowo orientowana, jak i dwustronnie zgrzewalna. Najpopularniejszymi obszarami jej zastosowań mają być opakowania wyrobów cukierniczych. Jednak służyć ma tez do owijania pudełek, np. herbaty, kawy, kosmetyków oraz makaronu, chipsów. Może być też stosowany do produkcji wysokiej jakości laminatów z efektem imitującym papier.

Grubość nowości Flexpolu to 20 mikronów, gęstość 0,9 g/cm3, a gramatura 18 g/m2. Minimalny poziom aktywacji folii wynosi 38 mN/m w okresie sześciu miesięcy od momentu wytworzenia. Folia jest przy tym aktywowana jednostronnie po stronie zewnętrznej nawoju, czyli tzw. błyszczącej. Po matowej stronie nieaktywowanej charakteryzuje się obniżoną temperaturą zgrzewu na poziomie 100 - 140 st. C. Folię wyróżnia niska przepuszczalność pary wodnej i substancji zapachowych oraz cechy poślizgowe i antyblockingowe, które ułatwiają jej przetwórstwo na automatach pakujących.

Produkt jest przeznaczony do drukowania metodą fleksograficzną i rotograwiurową. Może być też stosowany do produkcji wysokiej jakości laminatów z efektem imitującym papier.

Czytaj więcej: Folia 291

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska