Nowa folia firmy Flexpol

Nowa folia firmy Flexpol
Firma Flexpol wprowadza na rynek nowy typ folii BOPP perlisto-białej o obniżonej temperaturze zgrzewu i przeznaczonej do szybkich automatów pakujących.

Nowość Flexpolu to folia o grubości 35 i 40 mikronów. Standardowo jest ona jednostronnie aktywowana, z aktywacją od zewnętrznej strony nawoju. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta gwarantuje ona bardzo wysoką wydajność opakowaniową, wysoką nieprzezroczystość oraz taką samą barierowość w stosunku do światła i do pary wodnej. Folia charakteryzuje się też obniżoną temperaturą zgrzewu po stronie nieaktywowanej. Wydajność opakowaniowa to 40,8 mkw/kg dla folii o grubości 35 mikronów i 35,7 mkw/kg dla folii o grubości 40 mikronów. Wytrzymałość na zerwanie wynosi: wzdłuż (MD), nie mniej niż 60 N/mmkw. a w poprzek (TD), nie mniej niż 120 N/mmkw.

Folia znajdzie swoje zastosowanie w takich aplikacjach jak drukowanie metodą fleksograficzną i rotograwiurową, laminowanie, pakowanie na poziomych automatach pakujących, pakowanie produktów spożywczych na szybkich maszynach pakujących do pakowania chrupek, wyrobów czekoladowych, słonych przekąsek, pieczywa, herbaty.

Folie polipropylenowe typu BOPP mogą być stosowane bezpośrednio jako materiał opakowaniowy bądź też jako części składowe laminatów. Największym rynkiem dla tego typu folii są Chiny. Zużywa się tam co roku blisko 1,3 mln ton. Łączne światowe zużycie to ponad 4,25 mln ton.

Nowa folia firmy Flexpol


Czytaj więcej: Folia 291

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska