Nowa inwestycja Grupy Ergis

Nowa inwestycja Grupy Ergis
Grupa Ergis podpisała z niemiecką firmą Windmöller & Hoelscher KG umowę na dostawę i uruchomienie linii technologicznej do produkcji wielowarstwowej folii stretch PE z warstwami NANO. Linia technologiczna zostanie zainstalowana w zakładach w Oławie, a jej uruchomienie przewidywane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Wydatki inwestycyjne w ramach tego projektu szacuje się na około 18 mln złotych. Nowa linia jest efektem rozwoju współpracy z W&H, nawiązanej podczas prac badawczych, zainicjowanych w trakcie prac nad pierwszą linią do produkcji folii nanoERGIS.

Folia nanoERGIS charakteryzuje się unikatowymi własnościami technicznymi - przy grubości rzędu 12 mikronów rozciąg folii wynosi nawet 250-300 proc. Daje to wymierne oszczędności użytkownikom tego produktu, którzy do zapakowania swoich wyrobów zużywają obecnie o blisko 50 proc. mniej folii niż przy zastosowaniu tradycyjnej folii stretch. Zastosowanie folii nanoERGIS daje więc nie tylko wymierne oszczędności kosztów dla klientów spółki, ale również istotne korzyści środowiskowe.

- Decyzja o zakupie nowej linii produkcyjnej to potwierdzenie naszej konsekwencji w ciągłym rozwijaniu i unowocześnianiu naszych linii produkcyjnych - mówi Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Ergis-Eurofilms. - Po uruchomieniu w Oławie najnowocześniejszej w Europie linii do produkcji folii trzydziestotrzywarstwowej z warstwami NANO przystępujemy do instalacji kolejnej tak innowacyjnej i nowoczesnej linii. Długofalowa współpraca z zaufanym dostawcą daje nam gwarancję uzyskania założonych przez nas efektów technicznych, a naszym klientom umożliwi korzystanie z najnowocześniejszych metod pakowania.

Czytaj więcej: Folia 292 Polietylen (PE) 131

brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska