Nowa inwestycja na rynku opakowań spożywczych

Firma CaseTech Polska zainwestuje 300 tys. euro i wybuduje fabrykę na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład będzie produkował opakowania dla produktów spożywczych.

CaseTech Polska należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Adcuram, która skupia przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i konfekcjonowaniem osłonek spożywczych powstałych na bazie celulozy i tworzyw sztucznych. Grupa posiada swoje zakłady m.in. w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Teraz postawi kolejny, tym razem w Polsce. Oprócz produkcji spółka ma w planach również prowadzenie prac badawczo - rozwojowe, polegających m.in. na tworzeniu nowych rodzajów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w procesach produkcji.

W tej chwili do grupy głównych produktów CaseTech należą osłonki celulozowe przepuszczalne dla pary wodnej i dymu wędzarniczego, osłonki celulozowe wzmocnione włóknem z wewnętrzną warstwą barierową, termokurczliwe o naturalnej matowej powierzchni zewnętrznej oraz osłonki barierowe, wielowarstwowe, do wyrobów parzonych i blokowych.

Osłonki cechują takie właściwości jak m.in. nieprzepuszczalność dla gazów, aromatów, pary wodnej, dymu wędzarniczego oraz wysoka kurczliwość pod wpływem temperatury i dobre przyleganie farszu do osłonki. Produkt wyróżnia się też wysoką wytrzymałością mechaniczną podczas klipsowania, a także odpornością na działanie temperatur do 121 st. C. Osłonki CaseTech nadają się do sterylizacji.

Czytaj więcej: Inwestycje 716Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże