Nowa technika Velteko

Nowa technika Velteko
Firma Velteko rozpoczęła produkcję kompozytowych kołnierzy formujących.

Technologia kompozytowych kołnierzy formujących umożliwia uformowanie kołnierza o idealnej geometrii, ponieważ kształt jego powierzchni funkcjonalnej dokładnie odpowiada kształtowi materiału opakowaniowego w momencie przeciągania z rozłożonej folii do kształtu rękawa. To skomplikowane, ale zabieg ten ma w ostateczności prowadzić do wytworzenia lepszych opakowań.

Kołnierze kompozytowe stały się standardem we wszystkich pionowych maszynach pakujących wprowadzanych na rynek przez Velteko. Jego przedstawiciele przekonują, że wysoka dokładność powierzchni funkcyjnej kołnierza jest niemożliwa do osiągnięcia innymi metodami produkcji. W tej technice natomiast realne staje się doprowadzenie do sytuacji, w której materiał opakowaniowy stanie się dobrze dopasowany do kołnierza i nie ulegnie uszkodzeniu w czasie formowania.

Technologia produkcji kołnierzy kompozytowych w maszynach pakujących pozwala na uzyskanie zdecydowanie najlepszej geometrii, ponieważ kształt powierzchni funkcyjnej dokładnie odpowiada kształtowi materiału opakowaniowego w momencie przejścia z formy płaskiej do rękawa. Co więcej, materiał opakowaniowy nie jest niszczony podczas formowania na kołnierzu, a jednocześnie następuje redukcja oporu folii podczas formowania.

Kompozytowa konstrukcja wynika z faktu, że kołnierz jest wykonany z materiałów o bardzo różnej charakterystyce, których właściwości umożliwiają właściwą kombinację niezbędną do osiągnięcia odpowiedniej jakości. Dla przykładu, powierzchnia funkcyjna wykonana jest z bardzo twardego, sztywnego i odpornego na zużycie materiału, podczas gdy jego wypełnienie i podstawa zbudowane są z miękkiego tworzywa i pełnią tylko funkcję nośną.

Torebki formowane na pionowych maszynach pakujących wyposażanych w kołnierze kompozytowe mają cechować się jeszcze lepszym wyglądem niż te powstające na klasycznym kołnierzu metalowym.


brak
 

Producent elastycznych systemów pakowania do opakowań formowanych z folii termozgrzewalnych i impulsowo zgrzewalnych.

Polska