Nowa twarz w zarządzie PKN Orlen

Nowa twarz w zarządzie PKN Orlen
24 września rada nadzorcza Orlenu powołała na stanowisko członka zarządu spółki Igora Ostachowicza, wieloletniego doradcę Donalda Tuska. O jego powołanie wnioskował Minister Skarbu Państwa na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 3 statutu spółki.

Ostachowicz, jako członek zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji, będzie się zajmował w największej polskiej firmie sprawami związanymi z komunikacją korporacyjną oraz tzw. sprawami public affairs, związanymi między innymi z obecnością koncernu na rynkach międzynarodowych. Do obowiązków Ostachowicza będzie również należało pozyskiwanie funduszy rozwojowych, m.in. unijnych, a także nadzór nad kwestiami związanymi z bezpieczeństwem energetycznym.

Choć nominacja określana jest jako polityczna, wydaje się, że nowy członek zarządu jest dobrze przygotowany do pełnienia obowiązków. Igor Ostachowicz jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jak podkreśla Orlen w komunikacie, Ostachowicz posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie komunikacji społecznej, relacji międzynarodowych oraz zarządzania wizerunkiem - od 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu, a od roku 2010 sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za komunikację społeczną. Media szeroko rozpisywały się o jego wpływie na posunięcia o charakterze wizerunkowym byłego premiera.

Ostachowicz posiada również znaczące doświadczenie w dziedzinie marketingu i funduszy unijnych - był dyrektorem departamentu marketingu w PGE SA oraz doradcą Ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Poza działalnością w sferze polityki i biznesu Igor Ostachowicz zajmuje się również literaturą - jego powieść "Noc żywych Żydów" została nominowana w 2013 roku do Nagrody Literackiej Nike, najważniejszego wyróżnienia w polskiej literaturze.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 362

brak
 

Największy koncern petrochemiczny w Polsce.

Polska