Nowa walcowa wytłaczarka planetarna z odcinkiem próżniowym

Nowa walcowa wytłaczarka planetarna…
Wchodząca od niedawna w skład grupy Ergis - Eurofilms niemiecka firma MKF Folien stworzyła nową walcową wytłaczarkę planetarną z odcinkiem próżniowym. Innowacyjne urządzenie jest przeznaczone do przygotowywania materiałów PET.

MKF Folien zostało przejęte przez Ergis - Eurofilms w drugiej połowie ubiegłego roku. Firma jest jednym z największych niemieckich producentów folii twardych PET, PE i PVC. Są one wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym oraz w rozmaitych sektorach technicznych. Zdolności produkcyjne przedsiębiorstwa osiągają poziom 20 tys. ton folii PET oraz 12,5 tys. folii PVC. Przychody przekraczają wartość 40 mln euro.

Niedawno niemiecka spółka we współpracy z innym tamtejszym producentem, firmą Entex opracowała ciekawe urządzenie. Chodzi o walcową wytłaczarkę planetarną, która posiada specjalny odcinek próżniowy. Jej przeznaczenie to oczywiście przygotowywanie materiałów PET w taki sposób by nadawały się one do dalszego wykorzystania. Mówiąc dokładniej chodzi zaś o optymalizację procesów technicznych związanych z przygotowaniem surowców PET.

Jak konkretnie ma się to wszystko odbywać?

Nowa procedura polega na zastosowaniu wytłaczarki planetarnej z odcinkiem próżniowym. Wszystkie surowce PET, które pochodzą z recyklingu mogą być dzięki temu przerabiane bez suszenia wstępnego. Podczas obróbki tworzywo PET jest bowiem podatne na hydrolizę. Działanie próżni powoduje natomiast suszenie materiału. Następnie usuwane są wszelkie składniki lotne.

Kolejny etap działania urządzenia stanowi proces wytłaczania i formowania. Blisko połowa zastosowanych tu materiałów to materiały krystaliczne. Reszta może podlegać przeróbce w fazie amorficznej. Opracowana przez MKF Folien technologia gwarantuje jej użytkownikowi znaczne korzyści. Do najważniejszych z przewag konkurencyjnych należy m.in. to, że w dowolny sposób można sterować procesem doprowadzania materiału.

Operator odpowiedzialny za obsługę procesu może natychmiast reagować na jakość zastosowanych regeneratów i dokonywać w dowolnym momencie niezbędnej wymiany materiału. To zaś oznacza, że eliminowane są długie i męczące okresy przeznaczone dotychczas na fazę suszenie wstępnego oraz część etapu krystalizacji.

Ergis-Eurofilms jest największym na rynku polskim i wiodącym w Europie producentem wyrobów z PVC. Oferta firmy obejmuje m.in. folie trwale zlaminowane z inną folią lub papierem, folie drukowane, folie izolacyjne, folie opakowaniowe. Ponadto spółka jest drugim co do wielkości na polskim rynku producentem folii stretch.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska