Nowe belownice firmy Orwak

Nowe belownice firmy Orwak…
Firma Orwak oferuje nowe modele belownic. Są to typy Orwak 3210, Orwak 3410 oraz Orwak 3810. Wszystkie poprawiają komfort pracy i cechują się mniejszym poziomem hałasu towarzyszącym pracy urządzenia. Ponadto charakteryzuje je interesująca pomarańczowa barwa. Premiera belownic miała miejsce na niedawnych targach Plastpol.

Pierwszym wyróżnikiem nowych belownic jest szybsze tempo ich pracy. W Orwak 3410 i Orwak 3810 długość pełnego cyklu pracy została zmniejszona aż o 25 proc. Tym samym, w przypadku obydwu modeli, wynosi ona zaledwie 35 sekund. Szybszy załadunek maszyny pozwala operatorowi zaoszczędzić cenne sekundy na każdym cyklu. W modelu Orwak 3210 cyklu pracy jest jeszcze krótszy i wynosi zaledwie 13 sekund.
Kolejną cechą charakterystyczną nowych modeli jest większe bezpieczeństwo i wygoda użytkownika.

Dla potwierdzenia tego, należy zaznaczyć, że model 3410 został wyposażony w kołowo-zatrzaskowy system otwierania i zamykania dolnych drzwi. Nowy mechanizm umożliwia operatorowi stopniowe otwieranie drzwi. Odbywa się to w sposób w pełni kontrolowany nawet w przypadku silnie sprężynujących materiałów. Z kolei system zamykania górnych drzwi zastosowany w belownicach daje szansę zamknięcia drzwi poprzez pchnięcie ich w dowolnym miejscu.

Wszystkie nowe typu belownic Orwak zostały też wzbogacone o specjalny przełącznik z wygodnym dostępem z boku urządzenia. Umożliwia on błyskawiczną zmianę ustawień pomiędzy wysokim ciśnieniem dla tektury, a niskim ciśnieniem prasowania dla folii i to w zależności od tego, jaki materiał w danym momencie znajduje się w komorze.

Jeśli chodzi o szczegółowe parametry nowych modeli belownic, to w przypadku modelu 3410 warto wiedzieć, że zajmuje on mniej niż 1,5 mkw. powierzchni podłogi.

Jego otwór załadowczy ma szerokość 1200 mm oraz głębokość 554 mm. Siła nacisku wynosi 24 tony. Jeśli chodzi o wymiary beli, to są one następujące: szerokość 1200 mm, głębokość 800 mm, wysokość 1000 mm. Waga beli, to w przypadku makulatury maksymalnie 300 kg, a w przypadku folii do 450 kg. Poziom hałasu sięga maksymalnie 59,5 decybeli. Całkowita waga urządzenia wynosi 1440 kg.


Z kolei w przypadku Orwak 3210 mamy najprawdopodobniej do czynienia z najszybszą belownicą świata. Zapewnia ona nawet dziesięciokrotną redukcję objętości odpadów dzięki naciskowi 2,5 kg/cm kw. Urządzenie zajmuje powierzchnię mniejszą niż 1 mkw. podłogi.

Jego otwór załadowczy ma szerokość 800 mm, a głębokość 500 mm. Siła nacisku, to 12 ton. Wymiary beli osiągają parametry w zakresie szerokości 800 mm, głębokości 600 mm, wysokości 700 mm.

Waga beli, to w przypadku makulatury maksymalnie 80 kg, a w przypadku folii 100 kg. Maszyna waży 660 kg, pracuje z natężeniem hałasu dochodzącym do 62,4 decybeli.

Modele Orwak przeznaczone są do takich odpadów jak: opakowania plastikowe typu butelki PET oraz kanistry, papier, folia plastikowa, taśmy z tworzyw sztucznych, odpady wilgotne, puszki metalowe oraz odpady mokre. Ciśnienie robocze urządzenia to 235 bar, ciśnienie zwalniania 250 bar. Długość tłoka przyjmuje wartość 1000 mm.

Orwak jest światowym liderem w zakresie systemów prasowania i belowania odpadów u źródła. Projektuje, produkuje i dystrybuuje urządzenia do prasowania i belowania odpadów. W naszym kraju firma ma siedzibę w Łodzi.