Nowe centrum automatyki przemysłowej Mitsubishi w Polsce

Nowe centrum automatyki przemysłowej Mitsubishi w Polsce
Koncern Mitsubishi Electric otworzył właśnie kolejne centrum automatyki przemysłowej w naszej części Europy. Powstało ono w podkrakowskich Balicach w siedzibie spółki MPL Technology, będącej przedstawicielem Mitsubishi Electric w Polsce w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Uruchomienie centrum jest następnym etapem konsolidacji inwestycji Mitsubishi Electric w Europie Środkowowschodniej. Podkrakowskie centrum automatyki przemysłowej, to kolejne - po Pradze - przedsięwzięcie tego typu Europie. Podkreśla ono zaangażowanie koncernu we wspieranie rozwoju ekonomicznego w naszym regionie. Ośrodek dołączył do innych centrów europejskich w Anglii i Niemczech, jako cześć strategicznego planu Mitsubishi Electric. Plan zakłada obecność na rynku oraz zapewnienie wsparcia technicznego, szkoleniowego i usług serwisowych.

Ponieważ nasza gospodarka rozwija sie bardzo szybko, co potwierdza wzrost w branży automatyki w regionie, zatem oczekuje się, że osiągnie ona średnią 5 proc. do 6 proc. w 2009 r. Automatyka odgrywa niezwykle ważną rolę we wspieraniu dynamicznego rozwoju gospodarki w Europie Środkowej oraz osiągnięciu i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej w warunkach ekonomii globalnej.

centrum automatyki przemysłowej Mitsubishi w Polsce


Najnowocześniejsze produkty, jak wieloosiowe roboty, systemy PLC, serwonapędy, które oferujemy dla lokalnych partnerów, wspierane przez szkolenia i usługi aplikacyjne nowego centrum, są kluczem do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Pozwolą one branżom automatyki i firmom integratorskim pomóc w redukcji kosztów wytwarzania produktów i czasu ich wdrażania – tłumaczą przedstawiciele firmy MPL Technology.

Zlokalizowane w Balicach pod Krakowem w budynkach MPL Technolgy nowe centrum automatyki przemysłowej zajmuje w sumie 1,8 tys. mkw. powierzchni i składa sie z części biurowej, magazynowej, sal szkoleniowych, pomieszczeń wystawowych i edukacyjnych oraz pomieszczeń serwisu i napraw gwarancyjnych.

Jedną z najbardziej specyficznych elementów Centrum Automatyki Przemysłowej jest najnowsza część wystawowo edukacyjna.

centrum automatyki przemysłowej Mitsubishi w Polsce


Prezentowane są tutaj najnowocześniejsze produkty automatyki firmy Mitsubishi Electric. Jest to m.in. technologia napędów linearnych, serwonapędy w układach motion i control, światłowodowe sieci układów automatyki, redundantne systemy sterowania, układy sterownia PLC kompaktowe i modułowe, panele operatorskie, przetwornice częstotliwości, roboty i systemy CNC oraz inne nowości technologiczne.

Wszystkie zestawy napędów i kontroli prezentowane sa na specjalnie zaprojektowanych planszach i pokazują specyficzne cechy działania w każdej dziedzinie. Zestawy te wykorzystywane będą nie tylko do demonstracji, ale są też przeznaczone do interaktywnych szkoleń sprzętowych. Kompleks nowego Centrum Automatyki Przemysłowej zamyka kilka sal wykładowych i konferencyjnych.

centrum automatyki przemysłowej Mitsubishi w Polsce