Nowe centrum targowe w Krakowie

Nowe centrum targowe w Krakowie
W trakcie trwających w ubiegłym tygodniu targów Kompozyt – Expo, Targi Kraków podpisały umowę na budowę nowego obiektu targowego. Będzie on gotowy już w 2014 r.

- Międzynarodowe Centrum Targowo–Kongresowe EXPO Kraków będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w kraju – przyznała w rozmowie z naszym serwisem Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Od lat celem spółki było stworzenie miejsca, którego Kraków nie ma, czyli światowej klasy obiektu, w którym odbywać się będą wystawy, konferencje i inne wydarzenia o międzynarodowym zasięgu. Teraz takie wreszcie powstanie. Zlokalizowane zostanie w pobliżu istniejącego centrum targowego, ok. 7 km od Starego Miasta.

Największymi atutami nowego obiektu mają być jego wielofunkcyjność i duża powierzchnia użytkowa (13 tys. mkw.). Ma to umożliwić organizację niemal każdego wydarzenia w grodzie Kraka. Jednocześnie spółka będzie w stanie zaoferować największą w Krakowie powierzchnię pod dachem (4 i 5 tys. mkw.). Budowa Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego Expo Kraków ruszyć ma na wiosnę.


Targi w Krakowie działają już od 16 lat. Stały się trzecim największym w kraju organizatorem wystaw. Kiedy w Kielcach i Poznaniu unowocześniano pawilony ekspozycyjne, Kraków musiał dawać sobie radę w starym obiekcie. Z biegiem lat jasne stało się, że istniejące centrum targowe jest już zbyt skromne, jak na rosnące potrzeby organizatora coraz to większych wystaw. Rocznie bowiem do Krakowa na różnego rodzaju wydarzenia, za które odpowiada spółka przyjeżdża niemal 100 tys. gości. To właśnie w stolicy Małopolski odbywają się największe w kraju Targi Książki, czy też jedyne w Polsce targi kompozytów, czyli Kompozyt – Expo.

- Uczestniczymy w targach Kompozyt – Expo od samego początku, ale teraz gdy już za dwa lata będzie nowy obiekt pewne jest, że targi jeszcze bardziej zyskają na atrakcyjności – przyznał Krzysztof Wójcik z firmy Brenntag Polska.

- Targi Kompozyt Expo uznawane są po targach w Stuttgarcie i Paryżu za największe w branży kompozytowej. Na pewno nowe centrum pozwoli ugruntować tę pozycję – dodał prof. Jan Chłopek z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, który w trakcie targów Kompozyt Expo przewodniczył komisji wyłaniającej najciekawsze targowe produkty.

Obiekt Expo Kraków to 7,3 ha terenu w geograficznym centrum Krakowa, dwie hale o łącznej powierzchni 9 tys. mkw. i wysokości 12 m. Przestrzeni hal nie będą ograniczać słupy i ściany działowe. Działowe. Kompleks zawierał będzie także 12 klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych, przestronne lobby, restauracja, ponad 700 miejsc parkingowych oraz tereny pod ekspozycję zewnętrzną.

Czytaj więcej: Targi 805 Inwestycje 716Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże