Nowe detektory w ofercie firmy S+S

Nowe detektory w ofercie firmy S+S
W ofercie firmy S+S Separation and Sorting Technologypojawiły się interesujące urządzenia: detektory metalu przeznaczone do wykrywania odłamki granatów.

System wykrywania metali Licon-HX składa się z detektora metalu Lignum-HX oraz przenośnika taśmowego. Obydwa elementy zostały zaprojektowane i skonstruowane specjalnie na potrzeby przemysłu tartacznego. System Licon-HX to kompletne rozwiązanie wykrywające metalowe zanieczyszczenia ukryte w pniach. Urządzenie znajduje nie tylko obiekty metalowe, ale i wszelkie produkty ze stali szlachetnej, miedzi lub ołowiu, tworzyw sztucznych. System zapewnia optymalną ochronę maszyn i urządzeń obrabiających drewno, a także zapobiega kosztownym naprawom i nieplanowanym przestojom maszyn w tartaku.

Całość nie wymaga dużo miejsca do posadowienia, dzięki czemu nadaje się także do montażu na przenośniku w ograniczonych warunkach. Nowa metoda konstrukcji wykrywacza metali Lignum-HX zapewnia też wolną od zakłóceń pracę maszyn. Co ciekawe, zaprawa betonowa z dodatkiem polimeru zamiast normalnego wypełnienia z pianki oraz nowa wewnętrzna budowa cewki zwiększa odporność na zakłócenia, wibracje, impulsy oraz wahania temperatur. Obudowa wykonana ze stali szlachetnej odporna jest na korozję i zapewnia lepszą niż obudowa tradycyjna wykonana z aluminium ochronę przed smogiem elektromagnetycznym.

Nowe detektory w ofercie firmy S+S


Czytaj więcej: Maszyny 481