Nowe folie firmy Sealed Air

Nowe folie firmy Sealed Air
Sealed Air wprowadza na polski rynek kolejną generację folii przyjaznych środowisku.

Firma Sealed Air – jeden ze światowych liderów w produkcji opakowań –wprowadziła na rynek folie termokurczliwe Cryovac najnowszej generacji, które pozwolą na ograniczenie ilości materiału zużywanego w produkcji do 30 proc., a w przyszłości nawet do 50 proc.

Sealed Air konsekwentnie podejmuje inicjatywy mające na celu ochronę środowiska, zwłaszcza w zakresie ograniczania ilości materiałów zużywanych do produkcji. Mamy nadzieję, że te działania zachęcą do wprowadzania proekologicznych rozwiązań zarówno producentów opakowań, jak i odbiorców końcowych. Ograniczanie ilości surowców zużywanych w produkcji opakowań jest jednym z priorytetów warunkujących dalszy rozwój naszych produktów – mówi Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej. – Celem jest tworzenie bardziej ekologicznych, wydajniejszych, cieńszych i lżejszych folii, o parametrach nie ustępujących aktualnie przez nas oferowanym, produkowanych przy użyciu mniejszej ilości surowców, energii i wody. Zmniejszenie ilości używanych surowców jest najlepszą drogą do uzyskania „zielonych” opakowań nowej generacji. Mniej surowców to niższe koszty dla nas wszystkich – od producenta do konsumenta – dodaje Sławomir Kwiatkowski.

Nowe folie firmy Sealed Air

Najnowsze folie opakowaniowe Cryovac, zależnie od pakowanego produktu, pozwalają na oszczędności surowców aż do 85 proc. w porównaniu do folii PVC i polietylenowych.

Przykładowo 11-mikronowa folia Cryovac D955 potrzebuje znacznie mniej ciepła w procesie obkurczania termicznego, a rolka ma nawet o 50 proc. większą długość niż inne standardowe folie termokurczliwe. Jest więc znacznie wydajniejsza od zdecydowanej większości folii dostępnych na rynku.

Także nowa, 11 - mikronowa wersja znanej folii Cryovac D940, powstała z myślą o ochronie środowiska i redukcji kosztów, zawiera aż o 25 proc. mniej surowców w stosunku do wersji 15 - mikronowej.

Zmniejszenie ilości materiału zużytego w procesie produkcji opakowań jest jednym z długoletnich priorytetów współczesnych innowacji w zakresie opakowań. Ich celem jest tworzenie jeszcze bardziej wytrzymałych, trwałych i lżejszych folii, które jednocześnie pozwolą na ograniczenie eksploatacji surowców użytych w produkcji i zmniejszenie zużycia energii i wody.

Działania te pozwolą ograniczyć liczbę ciężarówek potrzebnych do transportu materiałów, a tym samym zmniejszyć ilość spalanego paliwa. Ponadto, zredukowanie ilości wykorzystywanych materiałów oznacza mniejszą ilość odpadów i ograniczenie kosztów związanych z recyklingiem oraz utrzymaniem ziemi i zasobów naturalnych w dobrej kondycji.

Czytaj więcej: Folia 292 Opakowania 1104

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska