Nowe laminaty firmy Supravis

Firma Supravis Group wprowadziła na rynek opakowaniowy nowe laminaty. Folie Laminfilm BFP i Laminfilm BEF znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym.

Wprowadzenie nowych produktów ma odpowiadać współczesnym wymaganiom polegającym na tym, że szybkobieżne maszyny pakujące typu flow - pack wymagają do swojego działania odpowiedniego rodzaju folii. Stąd też dwa nowe laminaty, z których pierwszy Laminfilm BFP odznacza się średnim poziomem barierowości. Drugi Laminfilm BEF, to już folia o wysokiej barierowości osiąganej dzięki warstwie EVOH - wysoce barierowej na tlen oraz gwarantującej uzyskanie znacznie dłuższych terminów przydatności do spożycia pakowanych produktów.

Warto też koniecznie wiedzieć, na co producent folii kładzie największy nacisk, że wielowarstwowe Laminfilm BFP i BEF zapewniają bardzo dobre prowadzenie na maszynach „flow-pack” przy jednoczesnym zapewnieniu mocnych i trwałych zgrzewów tzw. hot tack. Obydwa laminaty mogą być też stosowane jako folie górne na rolowych maszynach pakujących, zarówno do pakowania próżniowego jak i z zastosowaniem wymiany atmosfery modyfikowanej (MAP). Umożliwiają dodatkowo realizację wszelkich aplikacji wymagających pasteryzacji. To co jeszcze wyróżnia produkty Supravis to fakt, że przynoszą one ochronę przed działaniem promieni UV, zapewniają możliwość nadruku międzywarstwowego w ośmiu kolorach.

Supravis Group to przedsiębiorstwo ze znaczącym udziałem w polskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego i sprzedażą eksportową sięgającą blisko 50 proc. przychodów.

Czytaj więcej: Folia 292