Nowe modele wtryskarek FANUC Roboshot

Nowe modele wtryskarek FANUC Roboshot
Przemysł tworzyw sztucznych należy do najdynamiczniej rozwijających się branż produkcyjnych w Polsce. Rozwój globalnej gospodarki, a wraz z nim konieczność sprostania nowym wyzwaniom powodują, że branża tworzyw sztucznych musi szukać sposobów, by produkować taniej, szybciej i zgodnie z wyśrubowanymi normami środowiskowymi. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom japońska firma FANUC poszerza swoją ofertę wtryskarek o dwa nowe modele. Maszyny serii α-S130iA oraz α-S220iA już wkrótce będą dostępne dla polskich producentów.

Nowy model FANUC Roboshot α-S220iA wypełni niezagospodarowaną przestrzeń, która istniała w ofercie wtryskarek FANUC w zakresie oferowanej siły zwarcia. Dotychczas istniał duży przeskok pomiędzy kolejnymi modelami 150-250 ton. Nowa maszyna o sile zwarcia 220 ton doskonale wypełni lukę.

Oba nowe modele FANUC Roboshot bazują na tych samych rozwiązaniach technicznych i funkcjonalnych, które są dostępne w pozostałych modelach wtryskarek z tej rodziny. Będą różnić się jedynie wielkością. Wprowadzając na rynek nowe modele, firma FANUC zaoferuje producentom możliwość montażu większych form wtryskowych, w porównaniu z konkurencyjnymi maszynami o zbliżonych rozmiarach, a także, że nowe maszyny marki FANUC wyróżnią się na tle innych maszyn w swoich klasach najmniejszymi rozmiarami gabarytowymi. Dzięki temu wzrosną możliwości zastosowań takiej maszyny. Pierwsze egzemplarze będą dostępne dla klientów w połowie 2015 roku.

Firma FANUC po raz pierwszy zaprezentowała swoją elektryczną wtryskarkę do tworzyw sztucznych w 1984 roku. Wtryskarki z rodziny Roboshot bazują na zaawansowanych technologicznie napędach i sterowaniach, dzięki czemu osiągają najwyższą dokładność, charakteryzują się wyjątkowo wysoką precyzją, stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, niezawodnością działania i możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu wysokich i bardzo wysokich wymagań dotyczących czystości produkcji.

Wtryskarki elektryczne FANUC Roboshot pozwalają uzyskać znaczne oszczędności energii i są łatwiejsze w obsłudze w porównaniu z maszynami hydraulicznymi. Umożliwiają precyzyjną kontrolę ruchu jednostki wtrysku, jak i samego ślimaka, zamykania i otwierania formy oraz ruchów wypychacza. Wtryskarki te są jednocześnie najbardziej przyjaznymi dla środowiska maszynami produkowanymi przez firmę FANUC. Pobór energii elektrycznej przez te urządzenia jest najniższy spośród wszystkich wtryskarek elektrycznych produkowanych na świecie. We wtryskarkach FANUC Roboshot zastosowano szereg autorskich rozwiązań, które decydują o tym, że maszyna gwarantuje znacznie niższe zużycie energii - nawet na poziomie o 50-70 proc. niższym w porównaniu z wtryskarką hydrauliczną i o ok. 20 proc. w porównaniu z maszynami hybrydowymi (hydrauliczno-elektrycznymi) oraz konkurencyjnymi wtryskarkami elektrycznymi.

FANUC Roboshot


Czytaj więcej: Wtryskarki 450