Nowe płyty z Lexanu do zastosowań w dziedzinie reklamy wizualnej

Nowe płyty z Lexanu do zastosowań w dziedzinie reklamy wizualnej
Firma GE Plastics wprowadziła na rynek nowy rodzaj płyt z poliwęglanu (PC) Lexan. Jest on przeznaczony do wytwarzania elementów reklamowych i sygnalizacyjnych o zwiększonej zauważalności i atrakcyjności.

Płyty z Lexanu SG305-OB w przeciwieństwie do innych konwencjonalnych płyt z tworzyw sztucznych zapewniają równomierne rozproszenie światła, co pozwala na wyeliminowanie efektu „otworkowego” (pinhole) w przypadku diod elektroluminescencyjnych (LED) oraz widoczności źródła światła. Zapewniają one także doskonałą przepuszczalność światła, co z kolei zapewnia dużą jaskrawość obiektu przy niskich kosztach energii. Płyty z poliwęglanu Lexan SG305-OB o grubości 2 i 5 mm wykazują przepuszczalność światła powyżej 50 procent, zaś konkurencyjne materiały, jak np. polimetakrylan metylu (PMMA) — zaledwie 25 procent. Nowe białe arkusze, posiadające matową powierzchnię zewnętrzną (w celu zmniejszenia refleksów świetlnych), zapewniają ponadto doskonałą ochronę przed promieniowaniem nadfioletowym (UV), a także doskonałą udarność, charakterystyczną dla żywic Lexan.

Wysokie walory estetyczne, wytrzymałość oraz łatwość formowania nowych płyt z Lexanu SG305-OB stały się bodźcem do tworzenia nowatorskich rozwiązań w dziedzinie techniki oświetleniowej, jak podświetlane żaluzje ADDscreen® firm Euroroll i ADDscreen z Holandii. Te unikatowe żaluzje zabezpieczające sklepy, okienka sprzedaży i inne miejsca, po godzinach pracy wyświetlają na swojej wewnętrznej stronie, generowane komputerowo, reklamy. Doskonała przejrzystość oraz zdolność rozpraszania światła produktu firmy GE zapewniają znakomitą widoczność wyświetlanych obrazów graficznych z zapewnieniem bezpieczeństwa dzięki wysokiej udarności materiału. Łatwa przetwarzalność materiału umożliwia wytwarzanie wyrobów o skomplikowanych kształtach.
Szyld hotelu SeaCloud wykonany z Lexanu* SG305-OB firmy GE
Joanna Wolska, menedżer ds. przezroczystych produktów płytowych w GE Plastics, stwierdziła: „Do niedawna wytwórcy oznakowań musieli wybierać pomiędzy optymalnym rozpraszaniem światła a optymalną jaskrawością. Obecnie, po pojawieniu się na rynku płyt z Lexanu SG305-OB, mogą mieć oba te parametry na wysokim poziomie. Dodatkowo mają zapewnioną dużą wytrzymałość, a także łatwość formowania. Nasz nowy materiał stwarza wiele nowych możliwości w zakresie projektowania oznakowania podświetlanego. Dla przykładu, w hotelu SeaCloud w Pusan (Korea Płd.) z płyt z Lexanu SG305-OB wykonano główny szyld zewnętrzny. Inni idą za tym przykładem.”


Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 739