Nowe podmioty w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego

Nowe podmioty w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego
W dn. 12 czerwca do grona firm skupionych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego dołączą trzy kolejne spółki: Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., Star Polska Transport Międzynarodowy Sp. z o.o. oraz Pentair Valves & Controls Polska Sp. z o.o.

Firma Operator Logistyczny Paliw Płynnych jest największą na polskim rynku firmą oferującą usługi w zakresie składowania paliw, magazynowania zapasów i rezerw produktów ropopochodnych, dozowania biokomponentów i dodatków uszlachetniających, przeładunku paliw oraz tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych paliw ciekłych tzw. usługa biletowa.

OLPP posiada 20 baz paliw, w których przechowywana jest benzyna, olej napędowy, lekki olej opałowy oraz paliwo lotnicze. Ich łączna pojemność to 1,8 mln m sześc. Pięć największych baz: w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Boronowie, Rejowcu Poznańskim i Emilianowie znajduje się na końcówkach dalekosiężnych rurociągów paliwowych. Cztery bazy zlokalizowane przy wschodniej granicy naszego kraju posiadają terminale przeładunkowe z torów szerokich na znormalizowane, które pozwalają na przeładunek rocznie 2,7 mln ton paliw i gazu. Natomiast dzięki bazie w Dębogórzu i terminalowi morskiemu możliwe jest sprowadzenie do Polski lub wysłanie 1,2 mln ton paliw rocznie.

Spółka Star Polska Transport Międzynarodowy Sp. z o.o. świadczy usługi w transporcie międzynarodowym ciekłych produktów pochodzenia chemicznego i petrochemicznego. Oferuje rozwiązania z zakresu usług logistycznych i spedycyjnych w transporcie drogowym jaki i intermodalnym. Spółka współpracuje z największymi producentami i dystrybutorami produktów chemicznych w Europie, oferując specjalistyczne przewozy ciekłych chemikaliów, w tym ADR klasa 3, 6.1, 8, 9, oraz gazów technicznych i produktów pochodzenia petrochemicznego – również tych z o wysokich temperaturach załadunku (do 120 st. C).

Oferta firmy Pentair Valves & Controls Polska Sp. z o.o. obejmuje szeroki zakres armatury przemysłowej różnych typów i odmian oraz siłowników elektrycznych, pneumatycznych, hydraulicznych, a także związanych z nimi akcesoriów sterujących. Wszystkie zakłady produkcyjne należące do Tyco posiadają certyfikat ISO 9001 i stosują stuprocentową kontrolę jakości gotowych produktów, co stanowi gwarancję stabilnej jakości na najwyższym poziomie.

W maju wśród członków PIPCh znalazły się firmy Soluciones Informaticas Ambientales SL (SIAM) oraz Zakładu Budowy Aparatury i Remontów Specjalistycznych MEZAP Sp. z o.o.

Firma Soluciones Informaticas Ambientales SL (SIAM) jest hiszpańską firmą powstałą w 2008 roku. Dla potrzeb przemysłu chemicznego oferuje oprogramowanie CHEMETER do generowania Kart Charakterystyki zgodnie z obowiązującymi przepisami REACH i CLP. Z kolei działalność firmy MEZAP obejmuje wykonawstwo oraz remonty aparatury i urządzeń ciśnieniowych dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego i energetycznego.

Czytaj więcej: Branża chemiczna 429