Nowe stabilizatory chroniące przed hydrolizą

Nowe stabilizatory chroniące przed hydrolizą
Jednostka Additives koncernu Lanxess rozszerza swoje portfolio stabilizatorów hydrolizy do tworzyw sztucznych i poliuretanów z dodatkiem Stabaxolu L - pierwszego produktu z nowej serii innowacyjnych, niskoemisyjnych, monomerycznych karbodiimidów.

Dzięki Stabaxolowi L i innym nowym karbodiimidom koncern Lanxess stara się odpowiedzieć na trend w kierunku zwiększenia wykorzystania niestandardowych środków przeciwhydrolizacyjnych, które są dostosowane do indywidualnych zastosowań i doskonale spełniają wymagania dotyczące stabilizacji, toksykologii, emisji i przetwarzania.

Stabaxol L charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami w połączeniu z poliolami poliestrowymi/polilaktonowymi, poliuretanami termoplastycznymi (TPU) i innymi elastomerami poliuretanowymi. W szczególności zaś wykorzystanie go z poliuretanami prowadzi do przedłużenia okresu użytkowania produktu końcowego przy pracy w warunkach wilgoci i wysokiej temperatury.

Stabaxol L jest dostarczany w formie płynnej. Jest bardzo łatwy w przetwarzaniu, gdyż nie trzeba go wstępnie podgrzewać w procesie produkcyjnym. Charakteryzuje się również niską lepkością w temperaturze pokojowej, dzięki czemu łatwo jest go równomiernie dozować.

Najczęstsze zastosowania tego produktu obejmują osłony na przewody, systemy obuwnicze, rolki, systemy od odlewania poliuretanów na zimno i na ciepło, inżynierskie formy wtryskowe oraz obudowy do sprzętu elektronicznego.

Źródło: Lanxess


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A