Nowe uchwyty kasetowe z zamkiem Elesa+Ganter

Nowe uchwyty kasetowe z zamkiem…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe uchwyty kasetowe z zamkiem. Nowy produkt nosi oznaczenie PR-CH i jest wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu. Klienci mają możliwość wyboru zamka na klucz uniwersalny lub patentowy, umieszczonego po lewej lub po prawej stronie uchwytu. Nowe uchwyty kasetowe cechuje duża wytrzymałość na obciążenia. Ze względu na materiał wykonania są szczególnie polecane do zastosowań w miejscach narażonych na korozję.

Uchwyty kasetowe z zamkiem serii PR-CH łączą w sobie funkcję dwóch elementów: uchwytu oraz zamka. Bazą dla nowego produktu stał się bardzo popularny uchwyt serii PR.92 wpuszczany w obudowę urządzenia, w którym jest montowany.

Montaż uchwytu nie wymaga użycia żadnych narzędzi i odbywa się poprzez zatrzaśnięcie w otworze wykonanym wg specyfikacji w karcie katalogowej. Nie występuje tu potrzeba wiercenia czy gwintowania dodatkowych otworów pod śruby lub wkręty. PR-CH przeznaczony jest do stosowania w obudowach ze stali lub tworzywa sztucznego o grubości ścianki 0,7-2,2 mm.

Testy w laboratorium w firmie Elesa wykazały, że zamocowany w powyższy sposób uchwyt przenosi duże siły. Przykładowo - dla metalowego panelu o grubości 1,5 mm jest to odpowiednio: F1=3600 N i F2=1500 N.

Ważnym elementem uchwytu kasetowego z zamkiem jest dźwignia zamykająca LPR, którą zamawia się osobno i należy ją każdorazowo dobrać pod kątem danej aplikacji. Do wyboru są dźwignie z różnym stopniem odgięcia i w dwóch wykonaniach materiałowych: ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Dźwignię zamykającą, ze względu na kwadratowy otwór, założyć można na mechanizm zamka w jednej z czterech pozycji. Następnie mocuje się ją przy pomocy wkrętu.

Elesa+Ganter


Do głównych zalet uchwytów serii PR-CH należą:
  • Kompaktowa budowa – połączenie dwóch cech (zamka i uchwytu) w jednym produkcie przy zachowaniu małych gabarytów.
  • Prosty montaż – pozwala zaoszczędzić czas i nie wymaga dodatkowych narzędzi.
  • Pewne mocowanie – specjalny system zatrzaskowy zapewnia pełne przyleganie krawędzi PR-CH do panelu.
  • Oszczędność przestrzeni na zewnątrz aplikacji.
  • Ergonomiczny, pewny chwyt i wysoka estetyka.
  • Odporność na korozję – PR-CH wykonany jest w całości z technopolimeru, co w połączeniu z dźwignią zamykającą LPR ze stali nierdzewnej, umożliwia stosowanie w wymagających warunkach pracy.

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska