Nowe wtryskarki firmy Wittmann Battenfeld

Nowe wtryskarki firmy Wittmann Battenfeld
Firma Wittmann Battenfeld wprowadza na rynek maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych nowe wtryskarki elektryczne z serii EcoPower. Premierowy pokaz maszyn zaplanowany został podczas najbliższych targów Fakuma, które odbędą się w październiku w niemieckim Friedrischafen.

Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu Wittmann Battenfeld nowe wtryskarki elektryczne to odpowiedź na aktualne wymagania branży przetwórczej. Te zaś w kontekście wtryskarek zakładają takie właściwości jak choćby wysoka precyzja działania oraz stabilność procesu, a także mniejsza niż dotychczas konsumpcja energii elektrycznej.

Seria EcoPower składa się z wtryskarek o różnej sile zwarcia. W tej chwili dostępne są maszyny o wielkości 55, 110, 180, 240 oraz 300 ton. Wielkość jednostek wtryskowych kształtuje się w przedziale 130 - 1330 ton.

Wtryskarki z serii EcoPower wyróżniają się mniejszym zużyciem energii w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami produkowanymi przez Battenfeld. Osiągane jest to oczywiście dzięki wykorzystaniu energii hamowania. Zużycie energii dla wtryskarki 110 ton wynosi w przybliżeniu 0,3 kWh/kg wg EUROMAP 60. Zastosowanie wyłącznie bezpośrednich napędów pozwoliło producentowi tych maszyn na osiągnięcie wysokiego stopnia precyzji i powtarzalności parametrów. Ważną cechą EcoPower są też czyste i pozbawione przekładni pasowych napędy jednostek wtryskowych i zamykających przez co maszyny te są przeznaczone głównie do zastosowań związanych z szeroko pojętą produkcją medyczną w warunkach czystych pomieszczeń tzw. clean rooms.

Nowa wtryskarka EcoPower firmy Wittmann Battenfeld

Maszyny z serii EcoPower wyróżniają się ponadto dzięki opcjonalnym możliwościom podniesienia parametrów wtrysku i dozowania, integracji urządzeń peryferyjnych i robotów Wittmann, suszarek i termostatów w układzie sterowania wtryskarki Unilog B6 oraz dzięki łatwej adaptacji „starych” form wtryskowych z rdzeniami hydraulicznymi za sprawą zabudowanego w maszynie agregatu hydraulicznego dla ruchów wyrzutnika i dojazdu agregatu wtryskowego. Nowe wtryskarki Witmann Battenfeld gwarantują też w ocenie ich producenta zwartość budowy, oszczędność powierzchni posadowienia oraz redukcję hałasu podczas pracy.

Czytaj więcej: Wtryskarki 441 Nowości 239

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna