Nowi członkowie izby chemicznej

Nowi członkowie izby chemicznej
W pierwszych tygodniach stycznia do firm skupionych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego dołączyły firmy C&C Partners i Dräger Safety Polska oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji i Kancelaria Prawna WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji SA to organizacja z ponad 55-letnim doświadczeniem w zakresie badań i certyfikacji wyrobów, certyfikacji systemów zarządzania oraz szkolenia i certyfikacji osób. PCBC jest liderem na rynku wśród polskich jednostek certyfikujących. Posiada status jednostki notyfikowanej o numerze 1434, nadanym przez Komisję Europejską w zakresie 10 dyrektyw nowego podejścia oraz akredytację PCA w zakresie działalności badawczej, certyfikującej i szkoleniowej. Dysponuje dużym potencjałem ludzkim w postaci wykwalifikowanej kadry specjalistów oraz liczbą ponad 150 własnych audytorów działających w Polsce i zagranicą. Wydawane przez PCBC certyfikaty są honorowane na rynku międzynarodowym.

Drugim nowym członkiem PIPCh jest Kancelaria Prawna WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. Od 2004 roku kancelaria WKB świadczy kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa gospodarczego. Zespół kancelarii liczy ponad 60 osób. WKB świadczy specjalistyczne doradztwo m.in. w dziedzinie prawa energetycznego, prawa zamówień publicznych, prawa konkurencji, prawa korporacyjnego, prawa własności intelektualnej, prawa nieruchomości oraz ochrony środowiska. Doświadczenie kancelarii obejmuje prowadzenie projektów prywatyzacyjnych oraz transakcji na rynku fuzji i przejęć.

Z kolei firma Dräger Safety Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład międzynarodowego koncernu działającego w obszarze techniki medycznej i bezpieczeństwa. Program produktów przedsiębiorstwa z obszaru techniki bezpieczeństwa oferuje swoim klientom całościowy system zarządzania ryzykiem, w szczególności dla ochrony osób i instalacji. Aktualna paleta produktów obejmuje stacjonarne i mobilne systemy pomiaru gazów, wyposażenie służące do ochrony dróg oddechowych, kontenery rozgorzeniowe, profesjonalną technikę nurkową, jak również urządzenia do detekcji alkoholu i narkotyków.

Dräger zatrudnia dziś około 10 tys. pracowników na całym świecie i jest reprezentowany w ponad 190 krajach. W ponad 40 krajach koncern prowadzi spółki handlowe i serwisowe. Dräger posiada własne ośrodki rozwojowe i produkcyjne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Afryce Południowej, Stanach Zjednoczonych i Chinach. W Polsce firma posiada siedzibę główną w województwie śląskim oraz trzy oddziały w województwach: pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim.

C&C Partners jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, teleinformatyki, zabezpieczeń i wizji maszynowej. Firma dostarcza kompletne oraz zintegrowane systemy dla obiektów takich jak fabryki, szpitale, uczelnie, infrastruktura kolejowa, autostrady, lotniska, stadiony, magazyny, biurowce i więzienia. Na ofertę przemysłową składają się systemy wizji maszynowej oraz rozwiązania do zarządzania komunikacją i bezpieczeństwem danego obiektu. W ramach oferty wizji maszynowej posiadamy kamery, obiektywy, oświetlacze, filtry oraz oprogramowanie, co pozwala na dostarczanie rozwiązań dla najbardziej wymagających zastosowań przemysłowych.

C&C Partners działa w Polsce od 23 lat i wchodzi w skład holenderskiego koncernu TKH, który do dzisiaj zbudował od podstaw oraz stworzył przy współpracy z istniejącymi podmiotami 70 firm na świecie.


Czytaj więcej: Branża chemiczna 437