Nowości Wittmann na targach Plastpol 2022

Nowości Wittmann na targach…

Po dwuletniej przerwie firma Wittmann ma nadzieję na ponowne spotkanie z klientami i zaprasza do odwiedzenia jej stoiska na targach Plastpol. W dniach 24 do 27 maja przedstawiciele przedsiębiorstwa będą obecni na stoisku F-9 w hali F, gdzie zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinach automatyki, urządzeń peryferyjnych i konstrukcji wtryskarek.

Komórka produkcyjna z wtryskarką EcoPower 55 w produkcji medycznej

Na w pełni elektrycznej wtryskarce EcoPower 55, z wykorzystaniem ośmiokrotnej formy, zaprezentowana zostanie produkcja opasek do węży medycznych. Wtryskarka wyposażona będzie w pakiety technologiczne; HiQ Flow kompensujący wahania lepkości materiału na etapie dozowania, HiQ Melt kontrolujący jakość tworzywa na etapie wtrysku oraz HiQ Metering zapewniający aktywną pracę końcówki ślimaka i regulujący dawkę dozowania.

Z układem sterowania wtryskarki Unilog B8 za pomocą platformy Wittmann 4.0 zintegrowana zostanie praca suszarki Aton plus H30, 3 termostatów Tempro Plus D oraz systemu MES zarządzania i planowania produkcji TEMI+. Dzięki platformie komunikacyjnej Wittmann 4.0 maszyna nie tylko kontroluje pracę urządzeń peryferyjnych tworzących komórkę produkcyjną, ale także samodzielnie rozpoznaje wszystkie podłączone urządzenia pod kątem ich zgodności z zaplanowanym zadaniem produkcyjnym. System sprawdza poprawność podłączonych urządzeń w stosunku do dopuszczonych dla danej aplikacji. System pozwala na uniknięcie błędów obsługi wynikających z użycia niewłaściwych urządzeń peryferyjnych.

Wtryskarka wyposażona będzie w system Zarządzania Produkcją, Nadzoru i Planowania produkcji TEMI. TEMI+ to program opracowany przez Wittmann Battenfeld i przeznaczony specjalnie dla firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych. System TEMI+ może być zintegrowany z układem sterowania wtryskarek Wittmann Battenfeld. Pozwala to na dostęp do systemu z poziomu sterowania każdej z maszyn.

Dostęp nie tylko do danych maszyny przy której właśnie się znajdujemy, ale z poziomu tej maszyny do wszystkich innych wtryskarek ujętych w systemie TEMI+. System TEMI+ umożliwia obsługę wtryskarek także innych producentów niż Wittmann Battenfeld. Do pozyskania danych, jak w każdym systemie MES wymagane jest, by wtryskarka wyposażona była w przyłącze wg Euromap 63 lub 77. W przypadku braku na maszynie takich przyłączy, system TEMI+ oferuje możliwość wykorzystania sygnałów analogowych zebranych z wtryskarki. Dzięki czemu możliwym jest podłączenie do systemu także wtryskarek starszych generacji.


1-ecopower-55-350-wittmann-4-0

Ingrinder - zamknięty obieg materiału

Na targach Plastpol firma Wittmann zaprezentuje system Ingrinder. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane specjalnie dla mniejszych wtryskarek serii EcoPower i SmartPower.

To zwykle na takich wtryskarkach stosowane są formy zimnokanałowe. System składa się z energooszczędnej wtryskarki hydraulicznej serii SmartPower 60/210 wyposażonej w zintegrowany z nią chwytak wlewków Wittmann WP50 oraz z młyna przystanowiskowego Wittmann G-Max 9. Wyposażenie stanowiska uzupełnia podajnik podciśnieniowy Wittmann Feedmax S3net z zaworem dla dozowania przemiału DPV-S3. Chwytak wlewków WP50 odbiera wlewki i wrzuca je do zintegrowanego z wtryskarką młyna. Przemiał jest odbierany przez podajnik i mieszany z tworzywem bazowym w ustalonej proporcji. Układ sterowania wtryskarki wyposażony jest w funkcję HiQ Flow reagującą na zmiany lepkości wtryskiwanego materiału. Dzięki ocenie wahań lepkości wtryskarka już na etapie wykonywanego cyklu może wprowadzić korekty dotyczące ciśnienia docisku i punktu przełączenia na docisk. Wtryskarka wyposażona będzie w formę 2+2 dla produkcji małego pojemnika z pokrywką. Komórka wraz z peryferiami spełnia wymagania bezpieczeństwa i posiada certyfikat CE.

2-ingrinder-gmax-9
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna