Nowości opakowaniowe Sealed Air Cryovac


System ten stanowi ciekawe połączenie zalet technologii sous vide z wygodą przyrządzania potraw w kuchence mikrofalowej. Funkcja samoistnego uwalniania pary wodnej pozwala na przygotowanie potrawy w hermetycznie zamkniętym opakowaniu i to bez potrzeby zdejmowania bądź przekłuwania górnej folii.

Opakowanie Cryovac Simple Steps jest przeznaczone do pakowania dań gotowych, marynowanych mięs, drobiu oraz ryb, oferowanych w różnego rodzaju placówkach gastronomicznych, m.in. szpitalach, stołówkach, firmach świadczących usługi cateringowe, czy też w restauracjach, sklepach i na stacjach benzynowych oferujących dania na wynos. Zapakowane produkty można poddać pasteryzacji, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość.

Ostatnia z pokazanych w Poznaniu nowinek to Cryovac n`Oven. W tym przypadku chodzi o innowacyjne opakowanie LID MAP o podwójnym zastosowaniu.

Opakowanie to umożliwia przygotowanie potrawy zarówno w kuchence mikrofalowej jak i w tradycyjnym piekarniku. Jego cechą wyróżniającą jest tacka piankowa C-PET o niskiej wadze i większej odporności na czynniki zewnętrzne oraz doskonałych właściwościach termoizolacyjnych - uchwyty boczne pozostają zawsze chłodne w dotyku, co zmniejsza ryzyko oparzeń przy wyjmowaniu tacki z piekarnika.

- Dania gotowe stanowią niewątpliwie jedno z najbardziej interesujących zjawisk w branży spożywczej i w najbliższym czasie z pewnością pozostaną najbardziej dynamicznym segmentem tego rynku - ocenia Maciej Gierszewski, szef działu Cryovac Food Solutions na Polskę, Czechy i Słowację w firmie Sealed Air. - Równie szybko, jak rynek dań gotowych, rozwijać się będzie rynek gastronomiczny. Wraz z nowymi trendami konsumenckimi, stylami zachowań i sposobami spędzania wolnego czasu, będzie rosło zapotrzebowanie na posiłki spożywane poza domem. Jednocześnie operatorzy restauracji, szefowie kuchni i ich dostawcy będą szukali nowych rozwiązań opakowaniowych, które pozwolą im utrzymać jednorodną jakość i smak oferowanych potraw, uzyskać gwarancję świeżości i bezpieczeństwa żywności - kwituje Maciej Gierszewski.

Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są niemal w całej Europie, w tym również w Polsce. W naszym kraju mieszczą się w Ożarowie Mazowieckim.


brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska