Nowy dystrybutor kauczuków technicznych Lanxess

Nowy dystrybutor kauczuków technicznych Lanxess
Firma Krahn Chemie Polska poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką Lanxess w sprawie dystrybucji produktów segmentu High Performance Elastomers na terenie Polski, Czech i Słowacji. Głównymi produktami tego segmentu są kauczuki techniczne CR, EVM, NBR i HNBR.

Lanxess jest jednym z największych na świecie producentów kauczuków syntetycznych dla przemysłu gumowego. W portfelu produktów wytwarzanych w segmencie High Performance Elastomers znajdują się: kauczuk polichloroprenowy Baypren, Therban HNBR, kauczuki etylenowo-octanowo-winylowe Levapren i Levamelt oraz typy NBR Perbunan, Krynac i Baymod N. Produkty te stosowane są głównie w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, budowlanym, elektrycznym i kablowym oraz w poszukiwaniu i wydobyciu gazu i ropy naftowej. Wysokowydajne elastomery stosowane są także jako modyfikatory do tworzyw sztucznych i klejów.

- Dla nas ważna jest współpraca z partnerem, który zna właściwości techniczne naszych wysokowydajnych kauczuków syntetycznych i potrafi korzyści z ich stosowania przedstawić - powiedział Martin Kleimeier z firmy Lanxess. - Tylko wtedy przetwórcy mogą być pewni, że stosują kauczuk najlepiej odpowiadający ich indywidualnym wymogom. Krahn Chemie spełnia ten wymóg dzięki swojemu technicznemu podejściu do sprzedaży i dobrze zorganizowanej logistyce na miejscu oraz fachowemu lokalnemu zespołowi sprzedaży.

- Lanxess jest nie tylko jednym z liderów światowego rynku, ale wciąż wyznacza nowe standardy rozwoju surowców i jakości – mówi Jarosław Rogaliński, prezes zarządu Krahn Chemie Polska. - Kauczuki techniczne firmy Lanxess dopełniają nasz portfel produktów dla przemysłu gumowego. Pozwoli nam to jeszcze lepiej reagować na potrzeby naszych klientów, dostarczając im odpowiednie do każdego zastosowania elastomery do produkcji technicznych wyrobów gumowych.

Portfel produktów firmy Krahn Chemie Polska przeznaczonych dla przemysłu przetwórstwa kauczuku obok kauczuków syntetycznych firmy Lanxess zawiera także kauczuk epichlorohydrenowy (ECO), CPE, EPDM, FKM oraz dodatki i zmiękczacze.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A