Nowy materiał do etykietowania UPM Raflatac

Nowy materiał do etykietowania UPM Raflatac
UPM Raflatac wprowadził na rynek nowy foliowy materiał wierzchni przeznaczony do etykietowania żywności oraz opakowań napojów i win.

Nowość działającej także na polskim rynku firmy, to polipropylenowa nieporowata folia powlekana po stronie wierzchniej. Stanowi ona doskonałe podłoże dla nadruku. Materiał ten, jak zapewnia producent, w połączeniu z klejem i podkładem z warstwy PET zapewnia wysoką wydajność w użytkowaniu oraz wyrazisty wygląd. Rozwiązanie przynosić ma efekt przejrzystości i czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku etykiet na butelkach napojów przechowywanych w chłodnych i wilgotnych warunkach. Dzięki dużej przejrzystości doskonale nadaje się do przetwarzania etykiet na liniach o dużej prędkości, a jego dodatkową zaletą jest minimalne osadzanie się na maszynach etykietujących.

Cienki i wytrzymały podkład z tworzywa PET sprawdza się w trakcie nakładania etykiet przy dużych prędkościach, ponieważ minimalizuje ryzyko zerwania wstęgi i związanych z tym kosztownych przestojów. Podkład PET daje również możliwość umieszczenia większej ilości etykiet na jednej rolce niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych podkładów, co oznacza wprawdzie dłuższe cykle produkcyjne, ale za to mniej odpadów po opakowaniach.

Czytaj więcej: Folia 293 Etykiety 97