Nowy polipropylen do wtrysku z rozdmuchem i rozciąganiem

Nowy polipropylen do wtrysku…
Borealis, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie tworzyw sztucznych, opracował polipropylen BorclearTM RF926MO, przetwarzany metodą wtrysku z rozdmuchem i rozciąganiem (PP ISBM). Zapewnia on większą elastyczność wyboru kształtu produktu przy jednoczesnej poprawie parametrów przetwarzania.

Wysoką pozycję polipropylenu Borclear RF926MO w rozwijającym się segmencie rynku PP ISBM dodatkowo umacnia trzykrotny wzrost zakresu temperatury pracy materiału Borclear w krytycznym procesie formowania rozdmuchowego. Umożliwia to uzyskanie krótszych cykli oraz bardziej równomierną grubość ścianki. Dzięki temu butelka charakteryzuje się ulepszoną jednorodnością. Dodatkową zaletą materiału jest większa elastyczność w projektowaniu opakowań, która pozwala tworzyć bardziej skomplikowane i różnorodne kształty.

Możliwości oferowane przez materiał Borclear RF926MO wykorzystała już firma Pollena, czołowy producent opakowań do kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych. Wdrożyła polipropylen ISBM do nowego obszaru opakowań. W odpowiedzi na ostatni trend związany z zastosowaniem tworzyw sztucznych w opakowaniach kosmetyków luksusowych, firma wprowadza na rynek szereg pojemników kosmetycznych o podwójnych ściankach. Kształt i wysoki połysk pojemników na kosmetyki do twarzy i ciała zwiększy atrakcyjność nowego opakowania.

Tym samym Pollena podążą drogą wyznaczoną przez międzynarodowe tendencje. Oto bowiem tworzywa sztuczne stają się preferowanym materiałem dla opakowań luksusowych kosmetyków. Dzieje się tak za sprawą korzyści oferowanych zarówno konsumentom, właścicielom marki, jak również przetwórcom.

W porównaniu z materiałami tradycyjnymi, polipropylen jest odporny na wahania temperatury, a także dłużej utrzymując produkty w doskonałym stanie. Ponadto materiał ten oferuje większą wygodę i bezpieczeństwo w porównaniu z opakowaniami szklanymi, ze względu na ograniczenie ryzyka stłuczenia. Co więcej, opakowania z tworzyw sztucznych są lżejsze. Ta właściwość ułatwia transport oraz zwiększa wygodę konsumentów.

- W firmie Pollena możemy być dumni z tego, że zawsze jesteśmy w stanie szybko sprostać zapotrzebowaniom klientów - mówi Jerzy Buława, dyrektor generalny Polleny - Nasza intensywna współpraca z firmą Borealis otworzyła potencjalne możliwości stosowania wtrysku z rozdmucham i rozciąganiem ISBM w celu zwiększenia ogólnej estetyki i polepszenia własności produktu. Materiał Borclear RF926MO dostarcza doskonałego rozwiązania dla lepszego postrzegania jakości i wizerunku marki w przemyśle kosmetycznym.

Materiał Borclear RF926MO jest stosowany w wielu opakowaniach, m.in. pojemnikach na żywność oraz farbach. Większość z tych opakowań wykorzystuje niezwykłą przezroczystość rozciągniętego polipropylenu (PP ISBM). Dzięki materiałowi Borclear zawartość opakowania jest dobrze widoczna, co poprawia jego ekspozycję na półkach sklepowych.

Ponadto polipropylenowe pojemniki wytworzone metodą wtrysku z rozdmuchem i rozciąganiem są przyjazne dla środowiska. Zapewniają także więcej korzyści w porównaniu z opakowaniami produkowanymi metodą wytłaczania z rozdmuchem, ze względu na 30 proc. mniejsze zużycie materiału, a także większą wydajność procesu oraz brak odpadów.
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28