Nowy polistyren w ofercie spółki Synthos

Nowy polistyren w ofercie spółki Synthos
Firma Synthos wprowadziła na rynek nowy typ surowca.

Produktem, który wzbogacił portoflio spółki z siedzibą w Oświęcimiu jest nowoczesna odmiana polistyrenu spienionego o obniżonym współczynniku lambda. Produkt o handlowej nazwie InVento skierowany jest do tych producentów, którzy szczególną wagę przywiązują do jakości swoich produktów.

InVento jest czarnym samogasnącym polistyrenem przeznaczonym do spieniania o maksymalnie obniżonym współczynniku przewodzenia ciepła oraz obniżonej ilości środków spieniających. Przybiera postać okrągłych perełek, zawierających substancję zmniejszającą palność oraz mieszaninę węglowodorów jako środka spieniającego. Powierzchnię produktu zabezpieczono specjalnym smarem przed sklejeniem podczas przetwarzania oraz przed powstawaniem ładunku elektrostatycznego. Ze względu na zawartość halogenowych środków zmniejszających palność oraz pozostałego środka porotwórczego, produkt nie nadaje się do wyrobów przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

O ile biały EPS posiada współczynnik przenikania ciepła dochodzący do 0,038 (przy gęstości 18kg/m3) to wyprodukowany z InVento szary styropian osiąga współczynnik przenikania ciepła równy 0,032 (przy gęstości 18kg/m3).

Nowy typ EPS sprawdzać ma się zarówno w nowym budownictwie, jak i starszych budynkach, w których przeprowadza się prace termoizolacyjne. Nadaje się głównie do produkcji bloków i płyt do izolacji termicznej o średniej i wysokiej gęstości, a także do produkcji izolacyjnych profili ciętych do zastosowań budowlanych, czyli wszędzie tam, gdzie istotne są doskonałe właściwości termoizolacyjne. Te lepsze właściwości termoizolacyjne bezpośrednio przekładają się na zużycie energii końcowej oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Warto wiedzieć, że Synthos jest trzecim największym producentem EPS w Europie. Dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi: w naszym kraju oraz w Czechach. Oprócz produkcji EPS, firma znana jest z produkcji kauczuku, polistyrenów, XPS, dyspersji, klejów.