Nowy separator firmy S+S

Nowy separator firmy S+S
Firma S+S zaprezentuje na targach Fakuma 2009 nowe urządzenie - separator do usuwania z granulatów tworzyw sztucznych metalowych zanieczyszczeń.

S+S Separation and Sorting Technology będzie jednym z wystawców targów Fakuma w niemieckim Friedrichschafen i pokaże podczas tej wystawy swoją ostatnią nowość. Będzie to separator metali o nazwie Presep. Urządzenie to można zamontować na przenośniku transportującym materiał jako kontrolę wstępną granulatu. Separator Presep służy również jako jednostka stand-alone do badania mlewa, regeneratu lub oddzielonego materiału. Zaletą urządzenia jest skutecznie dobrana kombinacja separatora metalu z separatorem magnetycznym oraz z dozowaniem materiału.

Nowy separator ma pomóc rozwiązać kilka kłopotów stojących przed przetwórcami tworzyw. Oto bowiem stosowanie silnie zanieczyszczonego granulatu w przemyśle przetwórstwa tworzyw stanowi znaczny problem dla produkcji. Różne produkty umożliwiają wprowadzenie systemu jakości przemysłowej typu regenerat, mlewo. Jednak uzyskane z tego korzyści ekonomiczne mogą zostać szybko przyćmione przez nieplanowany przestój maszyn czy konserwację narzędzi spowodowane zastosowaniem zanieczyszczonego granulatu.

Separator S+S

Presep jest przeznaczony do integracji z urządzeniem transportowym lub do zastosowania jako przenośne urządzenie stand-alone.

Jeżeli mlewo lub regenerat doprowadzane są do urządzenia separującego metale w obrębie centralnego przenośnika, nowy separator firmy S+S służy wtedy jako stacja do wstępnego oczyszczania materiałów. W pierwszym kroku granulat przemieszczany jest przez przenośnik z wbudowaną rynną wibracyjną w celu dozowania granulatu. System magnetyczny posiadający silne magnesy neodymowe wybiera wszystkie cząstki żelaza metalicznego. System ten wyposażony jest w instalację Easy-Clean, która zapewnia łatwe oczyszczanie i pielęgnację systemu.

W kolejnej fazie wstępnie oczyszczony materiał przechodzi przez separator metalu Rapid Vario, którego zadaniem jest oddzielenie niemagnetycznego zanieczyszczenia. Separator ten usuwa również takie zanieczyszczenia, które ukryte są w ziarnie granulatu. Oczyszczony granulat nadaje się teraz do dalszego przetwarzania.

Warto wiedzieć, że Presep to nie tylko stacja do wstępnego oczyszczania materiału zintegrowana z systemem transportowym, ale również przenośne urządzenie stand-alone stosowane w dziale produkcyjnym oraz w magazynach materiałowych.

Czytaj więcej: Maszyny 480