Nowy styropian od Termo Organiki

Nowy styropian od Termo Organiki
Firma Termo Organika wprowadziła na rynek materiały izolacyjne nowej generacji przeznaczone dla branży budowlanej.

Nowe styropiany to efekt prac badawczych prowadzonych w laboratoriach Termo Organiki w czasie ostatnich kilku lat. Firma, jako jeden z pierwszych producentów styropianu w Polsce, uruchomiła bowiem nowoczesne laboratorium, w którym parametry materiałów izolacyjnych podlegają stałej kontroli.

Nowe produkty firmy, będącej największym wytwórcą płyt styropianowych w naszym kraju, posiadają charakterystyczny jasnopomarańczowy kolor. Wzbogacanie standardowych płyt w pigmentowy filtr ochronny pozwoliło Termo Organice stworzyć nową klasę styropianów o bardzo użytecznych i ciekawych właściwościach.

Termo Organika - nowa klasa styropianów


Jak powstawała nowość Termo Organiki?

Tradycyjny styropian w kropki został poddany innowacyjnemu procesowi, którego zasada jest zbliżona do mikroenkapsulacji. Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyczne i chemiczne przy zachowaniu zalet tradycyjnego polistyrenu. W produkcji prowadzonej w oparciu o firmową metodę, zwaną przyjazną technologią ciepłego koloru, zastosowano opatentowaną formułę pokrywania cząsteczek polistyrenu ochronnym filtrem pigmentowym, który ogranicza szkodliwy wpływ promieni ultrafioletowych UV na styropian, a jednocześnie pozwala na ściślejsze wypełnienie wiązań styropianowych kulek. Płyty nowego styropianu mają lepsze właściwości użytkowe. Pomarańczowe płyty są też bardziej szorstkie, co oznacza, że dysponują lepiej rozwiniętą powierzchnią właściwą niż standardowy styropian. Dzięki temu klej lepiej przylega do ich powierzchni, co w konsekwencji pozwala na trwalsze łączenie warstw systemu ocieplenia ściany. Ma to duże znaczenie dla trwałości i odporności całego systemu izolacji termicznej budynku.

Nowa klasa styropianów jest łatwiejsza w montażu: zastosowane w niej pigmentowe filtry fluorescencyjne przetwarzają światło ultrafioletowe (UV) w światło widzialne oraz zmniejszają natężenie światła odbitego od płyty, co prowadzi do ograniczenia uciążliwego efektu lśnienia.


brak
 

Termo Organika to największy producent płyt styropianowych w Polsce.

Polska