Nowy zakład firmy Model Opakowania

Firma Model Opakowania uruchomiła w Czosnowie nowy zakład produkcyjny tektury falistej. Tym samym potwierdziła swoją przynależność do najnowocześniejszych przedsiębiorstw działających w branży opakowaniowej w naszym kraju.

Polska to dla szwajcarskiego koncernu bardzo ważny rynek. Nasz kraj bowiem, obok Szwajcarii oraz wspólnie Czech i Słowacji, wygenerował w 2008 r. największy obrót jeśli chodzi o całościową działalność koncernu. Łącznie ten obrót w Szwajcarii, Czechach, Słowacji, Polsce, Niemczech, Francji, Chorwacji, Austrii wyniósł ponad 700 mln franków szwajcarskich. Polski rynek może pochwalić się udziałem 14,1 proc.

Nic więc dziwnego, że Czosnów - miejscowość oddalona o 27 km od centrum Warszawy - stał się miejscem kolejnych inwestycji koncernu. Dwa tygodnie temu oddano tam do użytku nowy zakład produkcyjny, który ma jeszcze bardziej usprawnić dotychczasowy proces produkcyjny prowadzony w tym mieście i zmierzać do znacznego zwiększenia zdolności wytwórczych, elastyczności i jakości obsługi odbiorców oraz poszerzenia zakresu oferowanych produktów.

W czosnowskim zakładzie działa m.in. nowoczesna tekturnica o szerokości wstęgi roboczej 2,8 m, niemieckiej firmy BHS. W tej chwili produkowana jest na niej tektura trzywarstwowa o profilu fal B, C i E. Maszyna umożliwia też produkcję tektury pięciowarstwowej. Urządzenie pracuje w tzw. wersji duplex, czyli posiada dwa noże poprzeczne i dwa odbiory arkuszy, jednak przygotowane jest do rozbudowy w wersję triplex, czyli trzech noży poprzecznych i trzech odbiorów. Odbiór i paletyzacja arkuszy z maszyny odbywa się w pełni automatycznie poprzez układ pasów i przenośników.

Czosnów, to obok Biłgoraja, jedno z dwóch miejsc, w których firma prowadzi produkcję w Polsce. Model Opakowania w Czosnowie został przejęty jako zakład małoseryjny w 2002 r. W międzyczasie firma uzupełniła swój park maszynowy. Zakład został kompletnie zmodernizowany i wyposażony w nową maszynę do produkcji tektury falistej oraz inne maszyny przetwórcze. Po zmianach zakład w Czosnowie należy do najnowocześniejszych miejsc w naszym kraju, w których odbywa się produkcja opakowań z tektury falistej. Oprócz opakowań z tektury falistej Model Czosnów produkuje także niewielkie serie opakowań kaszerowanych.

Czytaj więcej: Inwestycje 718