Nowy zarząd European Bioplastics

Nowy zarząd European Bioplastics
European Bioplastics (EUBP),stowarzyszenie reprezentujące interesy przemysłu biotworzyw w Europie, wybrało w dniu 21 czerwca 2017 r. nowy Zarząd na dwuletnią kadencję. Walne Zgromadzenie członków EUBP poparło strategiczny kierunek wyznaczony przez poprzedni Zarząd. Na stanowisko Prezesa Zarządu EUBP wybrano już po raz trzeci François de Bie (Total Corbion PLA). Stanowiska wiceprezesów objęli: Mariagiovanna Vetere (NatureWorks) i Henri Colens (Braskem).

- To ważny moment dla naszej branży, Unia Europejska potwierdziła swoje zaangażowanie w realizację gospodarki o obiegu zamkniętym, w której biotworzywa odgrywać będą niezwykle istotną rolę. Segment biotworzyw to główny czynnik wpływający na zmiany w przemyśle tworzyw sztucznych koncentrujące się na innowacyjnym, zrównoważonym gospodarowaniu zasobami. W ciągu ostatnich lat europejski przemysł biotworzyw stał się ważnym i godnym zaufania graczem w rozwoju całego przemysłu tworzyw sztucznych w Europie. Jestem zaszczycony wyborem na następną kadencję i liczę na bliską współpracę z zarządem stowarzyszenia.

- Chciałbym podziękować wszystkim członkom poprzedniego i nowego Zarządu za znaczący wkład w rozwój EUBP w ciągu ostatnich dwóch lat - dodał de Bie. - Głos poparcia ze strony Walnego Zgromadzenia członków EUBP jest potwierdzeniem słuszności naszych strategicznych decyzji, podejmowanych w ciągu ostatnich lat i daje nam silny wyraźny mandat, aby kontynuować nasze prace nad stworzeniem politycznie i ekonomicznie korzystnego klimatu w Europie dla przemysłu biotworzyw w Europie.

Źródło: EUBP