Opony rolnicze nowej generacji w Olsztynie

Opony rolnicze nowej generacji w Olsztynie
Kosztem 413 mln zł firma Michelin Polska rozbuduje swoje zakłady w Olsztynie. W unowocześnionej fabryce, wyposażonej w nowoczesne maszyny do automatyzacji i modernizacji procesu wulkanizacji, produkowane będą opony nowej generacji do pojazdów rolniczych.

- Decyzję koncernu Michelin o lokalizacji nowej inwestycji w Polsce traktuję jako dowód zaufania do rządu i władz lokalnych - powiedział minister gospodarki, Janusz Piechociński, podczas otwarcia rozbudowanej części fabryki. - Świadczy to również o tym, że duże koncerny postrzegają Polskę jako miejsce atrakcyjne do inwestowania.

Szef resortu gospodarki zaznaczył, że rozbudowa zakładu w Olsztynie oznacza nie tylko stabilność miejsc pracy w regionie, ale stanowi również dla innych przedsiębiorców rękojmię korzystnych warunków dla prowadzenia działalności.

– Z fabryką współpracuje już dziś ok. 400 firm podwykonawczych, a w wyniku nowej inwestycji może być ich jeszcze więcej – zauważył Piechociński.

W olsztyńskiej fabryce produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy.

Michelin zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. pracowników, a obroty grupy w 2012 r. wyniosły 4,8 mld zł. Spółka jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Od 1995 r. firma Michelin zainwestowała w Olsztynie około 500 mln euro.