Oprogramowanie dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego

Oprogramowanie dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego
Produkcja chemikaliów, w tym leków to skomplikowany proces, a z punktu widzenia efektywności i bezpieczeństwa oraz wymagań jakościowych, wymagająca specjalistycznych technologii informatycznych. Specjalistyczny serwis branży IT - decyzje-IT.pl - w swoim nowym dziale poświęconym rozwiązaniom IT dla branż – w sekcji Chemia i Farmaceutyka – prezentuje wiedzę na temat rozwiązań IT dla tego sektora.

Przemysł chemiczny jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu przetwórczego i stanowi ok. 10 proc. wartości sprzedaży przemysłu ogółem w Polsce. To sektor silnie kapitałochłonny i jednocześnie mało pracochłonny - zatrudnia około 200 tys. osób, w którym olbrzymia większość procesów daje się zautomatyzować. W produkcji przemysłu chemicznego ogromne znaczenie odgrywa zaplecze naukowo-badawcze, wykwalifikowana kadra oraz wykorzystywana technologia.

- Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, w tym informatycznych, przy produkcji chemikaliów i leków jest kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie przedsiębiorstwa – ocenia Agnieszka Dziurkiewicz, Business Development & Marketing Manager, decyzje-IT.pl. – Stworzyliśmy nowy dział poświęcony rozwiązaniom informatycznym dedykowany przedsiębiorstwom przemysłu chemicznego, w celu kompleksowego wspierana przedsiębiorstw tego sektora w ich wyborze i wdrożeniu.

Dostawcy zintegrowanych rozwiązań informatycznych przywiązują dużą wagę by ich systemy wspierały wiele specyficznych funkcji dla branży chemicznej i farmaceutycznej. Ich przykładem jest wsparcie automatyzacji procesu wprowadzania zmian w produktach oraz ich zatwierdzania, kontroli okresu trwałości ograniczającej ilość odpadów i zapobiegającej użycia i dostarczania przeterminowanych towarów, zarządzania zakupami poprzez kontrolę partii / serii, itp.

W serwisie decyzje-IT.pl, w dziale poświęconym rozwiązaniom IT dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego prezentowane są przykłady wdrożeń systemów IT w konkretnych polskich przedsiębiorstwach. Artykuły poruszają specyficzne wymogi względem systemów IT dla przedsiębiorstw przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, a także prezentują korzyści ich wdrożenia.

Więcej na temat rozwiązań IT dla firm działających w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym można znaleźć w dziale Chemia i Farmaceutyka serwisu decyzje-IT.pl na stronie: http://decyzje-it.pl/rozwiazania-it-dla-branz/chemia-i-farmaceutyka.html

decyzje-it