Orlen i PGNiG z nowym kontraktem gazowym

Orlen i PGNiG z nowym kontraktem…
PKN Orlen i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zawarły 29 września kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego do Grupy Kapitałowej Orlen w Polsce.

Pięcioletni kontrakt będzie obowiązywał od 1 października 2016 roku do 30 września 2021 roku (5 lat gazowych), a jego wartość została oszacowana na kwotę, która może wynieść ponad 7 mld zł.

- Jesteśmy dumni, że PKN Orlen - jeden z naszych największych partnerów handlowych - zdecydował się na przedłużenie współpracy z PGNiG SA - powiedział Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA. - Zaufanie naszych klientów jest dla nas najcenniejsze.

- Nowa umowa gazowa z PGNiG SA to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy Orlen, gdyż gwarantuje to, co dla nas kluczowe: bezpieczeństwo dostaw oraz atrakcyjną cenę - stwierdził Wojciech Jasiński, prezes zarządu PKN Orlen. - Dodatkowo nowa umowa zastępuje stare kontrakty gazowe i jest lepiej dopasowana do naszych potrzeb jako odbiorcy paliwa gazowego.

Jednocześnie rozwiązana została umowa zawarta 2 czerwca 1997 r. na dostawy gazu ziemnego przez PGNiG SA do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do 30 września 2017 roku oraz umowa na sprzedaż gazu ziemnego przez PGNiG SA do Anwilu, obowiązująca od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony.

- Kolejna umowa z tak dużym partnerem zawarta w tym roku, to efekt konsekwentnie realizowanej polityki wysokiej jakości sprzedaży - powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. handlowych. - Oferujemy bezpieczne i zdywersyfikowane dostawy gazu, mamy rzetelną, rynkową i ofertę cenową.

Czytaj więcej: Gaz 19 Umowy 130

brak
 

Największy koncern petrochemiczny w Polsce.

Polska